Kadangi Prancūzija pasisakė prieš karą Irake, daugelis amerikiečių turistų išreiškia savo nepasitenkinimą ignoruodami šią šalį, praneša dienraštis "The Scotsman”.
Vienos Prancūzijos kelionių agentūros vadovo skaičiavimais, amerikiečių turistų skaičius šiemet sumažėjo apie 80 proc. Pernai tuo pačiu metu į Prancūziją buvo atvykę 4 milijonai amerikiečių turistų.
Kita agentūra teigia, jog turistų iš JAV skaičius pirmaisiais 2003 metų mėnesiais nukrito 30 proc. ir toliau mažėjo karo Irake metu.
Amerikiečiai mano, kad Prancūzijos griežta pozicija prieš karą Irake yra antiamerikietiška. Daugelis yra įsitikinę, kad Prancūzijoje su jais nebus elgiamasi draugiškai.
Pasak ekspertų, įtakos turizmo nuosmukiui turėjo ir dolerio susilpnėjimas euro atžvilgiu bei teroristinių išpuolių baimė.
Netgi labiausiai amerikiečių mėgstamos vietovės - Paryžius, Žydrasis krantas ir Normandija - sulaukė mažiau svečių iš JAV. Amerikiečių abejingumą pajuto prabangūs Paryžiaus viešbučiai - "Hotel George V", "Plaza Athenee", įsikūrę prašmatniausiose sostinės vietose.
"Viešbutis "The George V" priėmė 12-20 proc. mažiau amerikiečių", - pareiškė jo direktorius Didier Le Calvez (Didjė le Kalvė).
Amerikiečiai nebesikelia į Eifelio bokštą papietauti žinomame Jules’io Verne’o restorane. Dabar Didžiosios Britanijos turistai užsėdo jų vietas.
Praėjus 59 metams nuo sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje, Jungtinių Valstijų veteranai laikosi atokiau nuo šio krašto paplūdimių ir Antrojo pasaulinio karo kapaviečių. "Le Roosevelt" restoranas, įsikūręs Utos paplūdimyje, pareiškė, kad verslas nusmuko 30 procentų. Netgi įžymieji braškių pieno kokteiliai ir "New York Times" laikraščiais išklijuotos sienos šiandien nebepadeda pritraukti amerikiečių.
Viešbutis "The Hotel de la Mere Poulard" Normandijoje parado 50 proc. visų JAV klientų. Turizmo agentūra, kuri turi ir valiutos keityklą, pajuto didelį JAV dolerių stygių.
ELTA