• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV Kongreso nariai ir diplomatai neigia Venesuelos valdžios atstovų ir įstatymų leidėjų kalbas apie tai, kad Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) bando nuversti kairiųjų pažiūrų Venesuelos prezidentą Hugo Chavezą (Hugo Čavesą).

REKLAMA
REKLAMA

Atitinkamus kaltinimus CŽV anksčiau spalio mėnesį metė Venesuelos viceprezidentas Jose Vicente Rangelas (Chosė Visentė Rangelas), o trečiadienį juos Nacionalinėje Asamblėjoje pakartojo du politiniai prezidento sąjungininkai: deputatai parodė vaizdajuostę, kurioje, anot jų, užfiksuota, kaip CŽV pulkininkas apmoko vietos rekrutus diversijų taktikos.

REKLAMA

Ketvirtadienį derybas su H. Chavezu surengę trys JAV parlamentarai mėgino aušinti aistras.

"Tie laikai, kai CŽV imdavosi veiksmų pasaulio ir pirmiausia Lotynų Amerikos vyriausybėms nuversti, jau praėjo", - Karakase žurnalistams užtikrino Atstovų rūmų narys iš Masačūsetso Williamas Delahuntas (Viljamas Delahantas).

REKLAMA
REKLAMA

JAV ambasadorius Charleass Shapiro (Čarlzas Šapiro) "nepagrįstais" pavadino Venesuelos parlamentarų kaltinimus, neva CŽV yra susijusi su pastarojo meto sprogimais prie Venesuelos vyriausybės ir karinių objektų. "Tai paprasčiausiai nėra tiesa", - pažymėjo ambasadorius.

Penktą vietą pasaulyje pagal naftos eksportą užimanti Venesuela yra pagrindinė neperdirbtos naftos tiekėja JAV. Tačiau šalių santykius paskutinėmis savaitėmis aptemdė abipusiai priekaištai: atsakingi JAV pareigūnai viešai abejoja H. Chavezo valdymo demokratiškumu ir piktinasi tariamais ryšiais tarp vyriausybės iš vienos pusės ir kairiųjų Kolumbijos maištininkų bei islamo radikalų - iš kitos. H. Chavezas, kuris plėtodamas santykius su senais savo oponentais, pavyzdžiui, Kuba, kelia Vašingtono susierzinimą, savo ruožtu kaltina George’o W. Busho (Džordžo V. Bušo) administraciją kišantis į Venesuelos vidaus reikalus.

1998 metais išrinkto H. Chavezo oponentai tvirtina, kad kaltindama CŽV, vyriausybė siekia nukreipti dėmesį nuo opozicijos mėginimo per referendumą atstatydinti prezidentą. Jei opozicija lapkritį surinks užtektinai parašų, toks referendumas gali įvykti kitų metų kovą.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų