Japonijoje sukurta technologija, leidžianti gydytojams stebėti savo ligonius "iš vidaus", kuriant jų virtualius trimačius antrininkus.
Dzikėjaus medicinos universiteto mokslininkams pavyko praturtinti magnetinės rezonansinės tomografijos metodą kompiuterine grafika ir stereokino teatru.
Darbo principas grindžiamas žmogaus skenavimu magnetiniais laukais ir radijo bangomis. Šis būdas yra daug tikslesnis ir mažiau kenksmingas nei rentgeno spinduliai. Gauti parametrai įvedami į kompiuterį, kuris akimirksniu sukuria iš jų permatomą "kiborgą", kurio trimatis vaizdas pasirodo plačiame stereoekrane.
Tiriamas žmogus tuo tarpu gali daryti bet kokius judesius, o jo kompiuterinis antrininkas tiksliai juos atkartos, tuo metu gydytojai galės pažvelgti į jo skeletą, atskirai ir kartu įvertinti ligonio raumenų, kraujagyslių ir nervų sistemas.
Nuo šios savaitės pradžios anatominis kino teatras atidarytas Japonijos ateities mokslo muziejuje tiek specialistams, tiek smalsautojams. Lankytojams siūloma "nuodugniai ištirti" virtualų moters modelį, pažvelgti į jos daugelį kartų padidintą pulsuojančią širdį, "pasivaikščioti" smegenų vingiais.
ITAR-TASS-ELTA