• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įtariamieji sulaikyti. Kas pasikėsinimo užsakovas?

Rytoj Palangoje, Gintaro muziejuje, Seimo narys Antanas Bosas švęs savo 50-ąjį gimtadienį. Pasveikinti milijonieriaus atvažiuos apie 300 svečių, bet tikriausiai pačiam jubiliatui nebus labai linksma. Šventę jam sugadino Klaipėdos teisėsaugininkų sulaikyti nusikaltėliai ir viešumon patekę jų parodymai. Pagal juos įtariamieji pasikėsinimu A. Bosą apkaltino užsakius žmogžudystę. Apie tai pranešė TV3 "Žinios".

REKLAMA
REKLAMA

Bandė pašalinti konkurentą?

Kaip rašoma Klaipėdos apygardos prokuratūros išplatintame pranešime, "po ilgo, nuoseklaus ir kruopštaus bendro Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus bei Klaipėdos apygardos prokuratūros pareigūnų tyrimo praėjusią savaitę buvo sulaikyti keturi asmenys". Tai Igoris Pancernas (36 m.), Aleksandras Minakovas (28 m.), Igoris Belogubovas (25 m.) ir Dainius Jankus (25 m.). Jie atariami pasikėsinimu nužudyti Klaipėdos bendrovės "Fereksos transportas" vadovą Igorį Udovickį. Į šį verslininką buvo šauta 2003-iųjų gegužės viduryje, tačiau užsikirtus žudiko pistoletui ir neiššovus antrajam šūviui, I. Udovickis išgyveno. Vėliau netoli įvykio vietos esančiame konteineryje buvo rastas pistoletas "Makarov" su savadarbiu duslintuvu. Pareigūnai tyrė kelias šio nusikaltimo versijas, tačiau realiausia laikyta ta, kad į klaipėdietį buvo pasikėsinta dėl verslo nesutarimų uoste. I. Udovickiui priklausė 50 procentų Birių krovinių terminalo akcijų. Likusias akcijas valdė Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija, vadovaujama A. Boso. Būsimojo Seimo nario vadovaujamai korporacijai priklausančios "Klaipėdos Smeltės" vadovas, jo verslo partneris Martinas Gusiatinas nuolat konfliktavo su I. Udovickiu dėl uosto krantinės subnuomos.

REKLAMA

TV3 žiniomis, įtariamieji paliudijo, kad I. Udovickio žmogžudystę užsakė Darbo partijos vicepirmininkas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas A. Bosas. Parlamentaras televiziją patikino, kad su I. Udovickiu jo nesiejo jokie reikalai, tačiau pripažino, jog jo verslo partneriai nuolat konfliktavo su nukentėjusiuoju. Seimo narys A. Bosas kategoriškai atmetė bet kokius įtarimus užsakius žmogžudystę ir bandymus jį sieti su Klaipėdoje prieš dvejus metus įvykdytu nusikaltimu. "Vienos televizijos paskelbti įtarimai, kurių autorius, kaip skelbiama, "neoficialūs šaltiniai", yra tendencingi ir melagingi", - sakė A. Bosas. Ikiteisminį tyrimą dėl pasikėsinimo į I. Udovickį kontroliuojantis Klaipėdos apygardos prokuroras, kol vyksta tyrimas, atsisako komentuoti tyrimo aplinkybes. Dėl informacijos nutekėjimo Klaipėdos apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA

Prokuroras nei patvirtino, nei paneigė

Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus iniciatyva į Seimo plenarinį posėdį informuoti apie "darbiečiui" parlamentarui A. Bosui mestų kaltinimų pagrįstumą buvo iškviestas generalinis prokuroras Antanas Klimavičius. Pareigūnas pareiškė negalintis patvirtinti ar paneigti pranešimų, esą parlamentaras A. Bosas užsakė pasikėsinimą. "Jei turėčiau pakankamai duomenų apie bet kurio Seimo nario padarytą nusikaltimą, ateičiau į šitą tribūną savo iniciatyva ir prašyčiau jus leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn", - sakė A. Klimavičius. Savo ruožtu jis tvirtino, kad neskelbiamus duomenis žurnalistams greičiausiai atskleidžia ne prokurorai, o žemesnio rango pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Dabar daug ikiteisminio tyrimo duomenų patenka į žiniasklaidą, - kalbėjo A. Klimavičius. - Nemanau, kad tos tendencijos iš prokuratūros. Kiek pažįstu prokurorus, nė vienas prokuroras nesuinteresuotas, kad jo turimi bylos duomenys papultų į viešumą, nes tai kenkia bylai. Manau, kad tai yra žemesnio rango pareigūnai, ir ne iš prokuratūros. Nežinau, kokie motyvai juos veda. Galbūt vienas iš motyvų toks - jei nežinos visuomenė, tyliai numarins, užspaus. Visuomenė sužino, o iš to nieko neišeina, nes sužinojus įrodyti tampa ypač sunku".

REKLAMA

Anot A. Klimavičiaus, egzistuoja tam tikri saugikliai, tačiau esą pernelyg daug žmonių turi galimybę sužinoti tam tikrą informaciją, kad būtų galima užtikrinti jos slaptumą. Pavyzdžiui, sprendžiant klausimą dėl sulaikytojo suėmimo, posėdyje dalyvauja teisėjas, sekretorė, prokuroras, policininkai, dažnai vertėjai. "Kai tiek asmenų sužino visiems labai knietinčią paslaptį, nuo atskleidimo apsisaugoti sunku", - aiškino pareigūnas.

REKLAMA

Pagal įstatymus informacija, be leidimo atskleidžiama vykdant operatyvinę veiklą, prilyginama valstybės paslapčiai. A. Klimavičiaus teigimu, pernai dėl to buvo pradėti 3 ar 4 ikiteisminiai tyrimai. Šiemet - 2, tačiau jų "rezultatai", deja, apverktini.

Opozicijos lyderis A. Kubilius po generalinio prokuroro apsilankymo Seime teigė, kad prokuroras netiesiogiai patvirtino pranešimus, jog nusikaltėliai paminėjo A. Boso pavardę. Pats A. Bosas pareiškė pasiruošęs bet kada duoti parodymus prokurorams ir suspenduoti savo mandatą Seime. Tačiau juristai išaiškino, kas Konstitucija nenumato tokios galimybės. Seimo nario įgaliojimus galima arba nutraukti visam laikui, arba juos tęsti. Suspendavimas nenumatytas. Jeigu prokurorai norėtų apklausti A. Bosą kaip įtariamąjį, jiems reikėtų gauti Seimo leidimą.

"Eltos" ir "Akistatos" inf.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų