• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsigaliojus naujos redakcijos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymui, šaunamuoju ginklu galės naudotis ne tik jį įsigijęs asmuo, bet ir kiti tam teisę turintys šeimos nariai.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo liepos 1-osios įsigaliosiančiame įstatyme, pasak jo rengėjų, yra ir griežtesnių, ir liberalesnių nuostatų.

REKLAMA

Įstatyme numatyta, kad ginklo negalės įsigyti ne tik teisti, bet ir už netyčinius teisės pažeidimus, susijusius su alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojimu, bausti asmenys.

Įstatyme ginklai klasifikuojami pagal jų pavojingumo laipsnį. Toks suskirstymas leis diferencijuoti atsakomybę už neteisėtą ginklų apyvartą. Nauja sąvoka - ginklų naudotojas - nustato, kad šeimos nariai, įgiję teisę, galės naudotis kito šeimos nario savigynos, medžiokliniu, sportiniu ginklu. Be to, savigynai asmuo galės įsigyti ne vieną, o kelis pistoletus ar revolverius.

REKLAMA
REKLAMA

Neketinantiems naudotis kito šeimos nario ginklu asmenims nuo liepos 1 dienos nebereikės pateikti pažymų, ar jie nėra įrašyti į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl psichikos ligos ar sutrikimo, alkoholizmo ar narkomanijos.

Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, ginklus turintys asmenys galės gauti 5 metus galiojantį Europos šaunamojo ginklo leidimą ir, gavę iškvietimą, be papildomų leidimų vykti į medžioklę ar sporto tikslais į kitas ES valstybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujojoje įstatymo redakcijoje neliko vardinių ginklų rūšies. Institucijų vadovams palikta teisė apdovanoti ginklais, tačiau ginklai taps apdovanotųjų nuosavybe. Iki šiol įteiktas vardinis ginklas likdavo apdovanojusios institucijos nuosavybe.

REKLAMA

Po liepos 1 dienos pagreitės sprendimo dėl ginklo išdavimo priėmimas. Per 45 dienas sprendimą dėl leidimo įsigyti šaunamąjį ginklą išdavimo priims teritorinių policijos įstaigų vadovai. Anksčiau sprendimus dėl leidimų išdavimo įsigyti pistoletus ar revolverius savigynai, sportinius pistoletus bei medžioklinius graižtvinius šautuvus priimdavo policijos generalinis komisaras arba jo įgaliotas asmuo.

Nesutikęs su teritorinio policijos komisariato sprendimu asmuo iš pradžių turės kreiptis į Policijos departamentą, o tik po to į teismą.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų