• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iranietiškas bučinys

Irano dvasinis lyderis ajatola Ali Chomeinis paskelbė negailestingą karą "amoraliam tautiečių elgesiui". Dorovės policija gavo specialų uždavinį - apsaugoti iraniečių dorovę nuo "nuodėmingų apraiškų". Tokių griežtų priemonių imtis paskatino "incidentas", įvykęs Jazdo mieste per kino festivalio laureatų apdovanojimo ceremoniją. Ne, ten nebuvo jokių nuogybių, jokio spontaniško striptizo, niekas nepasigėrė. Tiesiog garsi šalies aktorė Gochar Cheirandiš paspaudė ranką pagrindinio prizo laimėtojui - jaunam aktoriui Ali Zamani, ir - o siaube! - pakštelėjo jam į kaktą.

REKLAMA
REKLAMA

"Žmonės nenori, kad jų vaikai susidurtų su ištvirkimu už tėvų namų sienų, - pareiškė ajatola Chomeinis. - Policija privalo sudrausminti keliančiuosius grėsmę socialiniam ir doroviniam šalies saugumui".

REKLAMA

Tai, kas daugelyje pasaulio šalių tapo pasaulietinio etiketo elementu, Irane baudžiama kalėjimu ir kūno bausmėmis. Nuo 1979 metų, kai į valdžią Teherane atėjo islamistai su ajatola Chomeiniu priešakyje, iraniečiams draudžiama rodyti dėmesio ženklus priešingos lyties atstovams. Jei, aišku, jie nėra artimi giminaičiai. Aktoriai ir režisieriai - meno žmonės - pamiršo griežtus draudimus arba per daug anksti patikėjo tuo, kad prezidentas reformatorius Mochamadas Chatamis valstybės mašiną padarė pakantesnę žmogiškosioms silpnybėms.

REKLAMA
REKLAMA

Jauni iraniečiai Chatamio "perestroikos" dėka laisvai vaikšto gatvėmis pasaulietiniais rūbais, tačiau ajatola "ištvirkusių aktorių" pavyzdžiu parodė, kad šariato įstatymai aukščiau visko!

Šiuo metu aktorė, kuriai daugiau nei 50 metų, ir jaunas aktorius už "amoralų elgesį" laukia teismo nuosprendžio. Laukia laisvėje: iš kalėjimo jie buvo paleisti už užstatą - 3 750 ir 2 500 dolerių. Pagal galiojančius įstatymus jiems gresia kalėjimas iki vienerių metų arba 74 kirčiai rimbu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Prasikaltę" aktoriai jau atsiprašė teismo, rankos paspaudimą ir bučinį į kaktą pavadinę "spontanišku motiniškų jausmų prasiveržimu" iš Gochar Cheirandiš pusės", mat Ali Zamani aktorystės meno mokėsi pas velionį aktorės vyrą. Iranietis prodiuseris Huseinas Harachbachšas mano, jog "incidentas gali būti užglaistytas, jei valdžia Cheirandiš įspės, kad ateityje ji nepakartotų panašių klaidų".

REKLAMA

Dėl šio incidento, kurį ajatola Chomeinis pavadino "nedorovingumo pasireiškimu", nukentėjo ir vietos valdininkas. Mochamadas Ali Pakdelis, kultūros ministerijos pavedimu kuravęs festivalį, nubaustas už tai, jog neiškvietė dorovės policijos iškart po skandalingojo bučinio. Teko sumokėti 6 000 dolerių, kad jis išeitų iš kalėjimo. Tačiau iranietiškoji Temidė nusiteikusi "ištvirkimo šalininką" nubausti kur kas griežčiau.

REKLAMA

Kiti pavojingi bučiniai

Bučiniai nemalonumų gali sukelti ne tik Irane. Kinijoje gatvėje ne tik nesibučiuojama, bet ir neapsikabinama. Bet koks panašaus pobūdžio prisilietimas viešoje vietoje laikomas nederamu. Mozambike vyrauja nuomonė, jog "bučiuotis - šlykštu".

Afrikiečiai susitikę nesibučiuoja. Vyrai paspaudžia vienas kitam ranką, moterys viena kitą gali apkabinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Indijoje, "Kamasutros" tėvynėje, viešumoje bučiuotis draudžiama. Netgi kine ar televizijoje bučiniai - tabu.

Jei jums matant musulmoniškoje šalyje vyras bučiuoja moterį, nė neabejokite: ji - arba jo žmona, arba sesuo. Priešingu atveju jis - "kamikadzė", pasmerkęs save žiaurioms bausmėms.

REKLAMA

Tarp eskimų priimta veidą išsitepti žuvų taukais, kurių kvapas laikomas rinktiniu ir rafinuotu. Eskimai savo meilę ir prieraišumą išreiškia trindamiesi nosimis ir skruostais.

Nuo "trečiojo pasaulio" šalių neatsilieka ir Europa. Nuo 1933 metų visuose Italijos miestuose draudžiama bučiuotis automobilių vairuotojams ir keleiviams.

REKLAMA

XX amžiaus pradžioje viename Holivudo filme bučinys buvo demonstruojamas 25 sekundes. "Nepadorus, gyvuliškas bučinys gali tvirkinti žiūrovą", - tada rašė Amerikos laikraščiai. Po to JAV cenzūros komisija kino filmų statybos kodekse padarė specialią pataisą (vėliau ji, aišku, buvo peržiūrėta), kuri leido bučinį demonstruoti ne ilgiau kaip 3 sekundes. 1941 metais filme "Dabar tu armijoje" amerikiečių aktoriai Redžis Tumis ir Džeinė Vuiman pademonstravo patį ilgiausią bučinį - jis truko 185 sekundes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1986 metais JAV krikščioniškosios konvencijos vadovai pareikalavo uždrausti amerikiečių sukurtą filmą "dorovę įžeidžiančiu" pavadinimu "Bučinys".

1991 metais Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija įspėjo, jog bučinys "kelia grėsmę užsikrėsti AIDS". Vėliau, aišku, paaiškėjo, jog "XX amžiaus maras" bučiniais neperduodamas.

Pasak mokslininkų, dažnai besibučiuojantys žmonės vidutiniškai gyvena penkeriais metais ilgiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų