Irako laikraščiuose niekada nebuvo tokios temų įvairovės - anksčiau visi jie spausdino vien ilgas ir vienodas Saddamo Husseino (Sadamo Huseino) kalbas. Dabar Irako skaitytojai gali rinktis politikos, ekonomikos ar sporto naujienas, paskalų skyrelius ir mėgautis gausybe skandalingų istorijų.
"Iki tol mes neturėjome laikraščių. Tai tebuvo popieriaus lapai, kurie spausdino ilgas Saddamo (Husseino) kalbas", - sakė Jungtinių Valstijų administracijos remiamo laikraščio "Al-Sabah" (Rytas) vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas Akramas Husseinas Thabetas (Akramas Huseinas Tabetas).
"Al-Sabah" yra vienintelis valstybinis Irako laikraštis. Kiekvienas jo numeris leidžiamas maždaug 50 tūkst. egzempliorių tiražu ir išeina dukart per savaitę. Tai antrasis pagal populiarumą Irako leidinys - jį lenkia tik nepriklausomas dienraštis "Azzaman", priklausantis buvusiam disidentui Saadui al-Bazzazui (Sadui Bazazui).
"Visi 50 tūkst. "Azzaman" egzempliorių, kuriuos spausdiname kasdien, parduodami ir per kelis mėnesius mes ketiname pasiekti 250 tūkst. (tiražą)", - naujienų agentūrai "Reuters" sakė redakcijos vadybininkas Ahmedas Abdul Majeedas (Ahmedas Abdul Madžidas). Laikraštis leidžiamas Bagdade ir Londone.
"Po Saddamo žlugimo suskaičiavau 110 naujų laikraščių", - teigė Noah al-Shammasi (Noa Šamasis), daugiau nei dvidešimt metų Bagdade turintis "Al-Ibdaa" knygų ir laikraščių krautuvę.
Daugelis naujųjų leidinių, vaikydamiesi tiražo, savo straipsniams ieško skandalų ir sensacijų, skelbia naujausias nusikaltimų suvestines ir pramogines naujienas, remdamiesi paskalomis šaiposi iš S.Husseino ir jo šeimos.
Kai kurie jų, siekdami populiarumo, naudojasi Irake augančia neapykanta amerikiečiams.
Daugelis naujųjų laikraščių atstovauja politinėms partijoms, kurios oponavo S.Husseino režimui ir jo valdymo metais veikė pogrindyje, arba toms jėgoms, kurios iškilo nuvertus diktatorių.
BNS