Vienas iš pačių baisiausių žodžių - "radiacija". Tuo labiau kad pašonėje turime Ignalinos AE, kad tiek daug rašoma apie ozono skyles, aplinkos užterštumą.
Mokslininkai atkreipė dėmesį į tokį faktą: regionuose, kur padidėjęs radiacijos kiekis (Brazilijoje, Indijoje, Irane, Kinijoje), spinduline liga sergama ne dažniau nei, atrodytų, ne tokiose pavojingose šiaurės srityse.
O taip yra todėl, kad nuo radiacijos saugo pati gamta. Rizikos grupės regionuose bananai, ananasai, mango vaisiai, šviežios daržovės, uogos yra nebrangūs, jais maitinasi net ir neturtėliai. O juk žinoma, kad "gyvi" vitaminai - stiprūs organizmo pasipriešinimo radiacijai stimuliatoriai. Vitaminai tokie pat svarbūs kaip fizinis aktyvumas, grūdinimasis, ilgi pasivaikščiojimai, sportas. O rūkymas, alkoholio vartojimas, dažni stresai, emocinės perkrovos - tinkama terpė ligai vystytis.
Yra nustatytas ir išbandytas daugiau kaip 120 vaistažolių gydomasis efektas.
Dar iš rudens reikėtų pasiruošti kuo daugiau erškėtrožių, serbentų, aviečių, agrastų, vyšnių atsargų (ne tik vaisių, bet ir lapų). Džiovintos šios gėrybės tinka arbatoms, užpilams, kompotams.
O burokėlių, ridikų, morkų lapų galima užsiraugti žiemai (kaip kopūstus). Raugintuose lapuose išsilaiko beveik visi vitaminai ir biologiškai aktyvios medžiagos.
Ypač tinka kovojant su spinduline liga augalai, stimuliuojantys organizmo atsparumą, stiprinantys imunitetą.
Vienas iš geriausių - rudmenė. Šios žolės užpilai ir nuovirai skatina organizmo ląstelių ir audinių atsistatymą, aktyvina hormonų sintezę. Gerai ir alijošius, kalankė, rasakila, gyslotis. Tik patartina jų termiškai neapdoroti, kad neprarastų vertingųjų savybių. Geriausia vartoti jų sultis. Derėtų paminėti medų ir bičių duonelę, kiaulpienes (ypač žiedus bei lapus - salotoms ir užsiraugti, o džiovintas šaknis - "kavai"). "Kava" - džiovintų kiaulpienių šaknų, dirvuolės ir varpučio mišinys. Stiklinei "kavos" - po 15 gramų šių žolių, susmulkintų kavamale. Užpilkite verdančiu vandeniu ir pavirinkite 15 minučių. Šiek tiek palaikykite, nukoškite, įpilkite tiek virinto vandens, kad būtų stiklinė.
Naudingi ir bruknių, šaltalankių vaisiai su šakelėmis ir lapeliais, kryklė, raugerškis ir beržo lapai bei pumpurai.
Imunitetą stiprina rugiagėlių, takažolių, cikorijos, šlamučio, ramunėlių, čiobrelio, dirvinio asiūklio užpiltinės ir ajerų, bijūnų ir debesylo šaknų nuovirai.
Puikiai veikia organizmą ir ženšenio užpilai, eleuterokoko, aralijos, ožerškio, radiolos užpilai.
Kovojant su radiacija efektyviausios grikių kruopos ir sojos, citrinos, obuoliai, spanguolės, raudonieji burokėliai, šviežios morkos, ridikai, graikiniai riešutai, arbūzai ir melionai.
Taigi pasirinkti galima daug ką. Viskas priklauso nuo jūsų noro išsaugoti sveikatą. Svarbu tik laikytis teisingo gyvenimo ritmo ir naudoti gamtos dovanas (pvz., vaistažoles keiskite kas 3-4 savaites).