Vienu turtingiausių Lietuvos žmonių laikomas 50 metų klaipėdietis Konstantinas Kovalis, kurio kontroliuojamas "Baltlantos" koncernas valdo beveik visą Lietuvos žvejybinę laivininkystę, jo turtas vertinamas beveik puse milijardo litų, privalės sėsti į teisiamųjų suolą. Jis kaltinamas nusikalstamos grupuotės, grobusios Europos Sąjungos paramos lėšas, organizavimu ir vadovavimu jai. Kartu su K.Kovaliu teisiamas buvęs ilgametis uostamiesčio kriminalinės policijos vadovas Igoris Štutas, bendrovės "Laivitė" generalinis direktorius Michailas Mančinskis ir dar keli su "Baltlantos" koncernu susiję verslininkai. Įtariama, kad jie apgaule įgijo per milijoną litų Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšų. Beveik visiems įtariamiems uostamiesčio įmonių vadovams įteikti kaltinamieji aktai, jų teisės išvykti iš gyvenamųjų vietų apribotos, dalis jų turto areštuota. Visi kaltinamieji savo kaltę bando neigti.
Nors po beveik 2 metus trukusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) ir Generalinės prokuratūros pareigūnų atlikto tyrimo paaiškėjo, kad daugelis nusikalstamos veiklos epizodų buvo padaryta Klaipėdoje, kaltinamieji bus teisiami Vilniaus apygardos teisme. Šitokį sprendimą generalinio prokuroro Algimanto Valantino prašymu priėmė Apeliacinio teismo pirmininkas Vytas Milius. Baiminamasi, kad didžiulę įtaką uostamiesčio teisėsaugininkams turintis K.Kovalis ir jo aplinkos žmonės nepaveiktų Klaipėdos teisėjų.
Neskaidriu ES pinigų panaudojimu statant ir įrengiant vieną žuvų perdirbimo įmonę FNTT pareigūnai susidomėjo dar 2005 metų pabaigoje. Tuomet kilo įtarimų, kad apie 100 tūkstančių litų Europos Sąjungos pinigų buvo naudojama ne pagal paskirtį. Užpernai gruodžio mėnesį buvo trumpam sulaikyta "Fishlitos" direktorė Ligita Drungilienė ir šią įmonę stačiusios bendrovės "Baltlantos statyba" vadovas Bronislavas Siutulas.
Vėliau tyrėjus sudomino ir kitų pinigų panaudojimas. Paaiškėjo, jog už gautas ES lėšas vietoj naujų įrenginių buvo nupirkti seni, tik užklijuoti naujomis etiketėmis. Taip verslininkams pavyko sutaupyti beveik pusantro milijono litų. Šie pinigai, suklastojus dokumentus, iš "Fishlitos" buvo pervesti į K.Kovaliui priklausančių neapmokestinamųjų bendrovių sąskaitas ir vėliau išgryninti.
Pats koncerno savininkas K.Kovalis visus tuos įvykius sekė iš Kanarų salų. Ispanijai priklausančiose salose verslininkas turi ne tik namą, bet ir ištaigingą biurą. Iš tolimų Kanarų stebėdamas jo "imperijoje" daromas kratas ir pavaldiniams pateikiamus įtarimus, K.Kovalis jautėsi saugus ir net negalėjo patikėti, jog tyrimas pasieks jį patį. Telefonu duodamas interviu Lietuvos žurnalistams jis drąsiai tvirtino, jog ikiteisminis tyrimas yra laužtas iš piršto, o tyrėjai - tik smulkūs duoklių reikalaujantys reketininkai.
Tačiau K.Kovalio ramybė baigėsi, kai vieną dieną į jo namą Las Palmase pasibeldė kurjeris ir įteikė šaukimą - atvykti į apklausą FNTT. Milijonierius dar svarstė, ar jam važiuoti. Tačiau vis dėlto apsisprendė, kai jam buvo subtiliai paaiškinta, kad priešingu atveju bus išduotas Europos arešto orderis ir į Vilnių teks keliauti surakintomis rankomis. Į apklausą verslininkas atvyko su savo advokatu. Nors K.Kovalis kaltę neigė, jam buvo pareikšti įtarimai ir paskirta kardomoji priemonė - 100 tūkstančių litų užstatas. Sumokėti tiek pinigų K.Kovaliui buvo vienas juokas, nors dar ne taip seniai pasakiškais turtais jis pasigirti negalėjo. Iš senos jūrininkų šeimos kilęs vyriškis sovietiniais laikais pats plaukiojo, buvo laivo mechanikas, o dabar gyvena laisvą turtuolio gyvenimą.
Nors Lietuvoje K.Kovalis būdavo retai, Klaipėdoje jis turi savo patikėtinį, kuriuo besąlygiškai pasitiki. Šis asmuo - "Baltlantos" direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Savčenka. Būtent jam milijonierius yra parašęs visus generalinius įgaliojimus. A.Savčenka - dar paslaptingesnė asmenybė. Sovietiniais laikais jis baigė dvi aukštąsias žvalgybos ir kontržvalgybos mokyklas, įgijo pulkininko laipsnį. Kelerius metus jis dirbo atsakingą darbą ir Lietuvos KGB.