Internete yra ir daugiau smurto scenų iš Lietuvos - Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai (LGKT) anonimas elektroniniu paštu atsiuntė dar 7 vaizdo klipus, patalpintus svetainėje "youtube.com".
Daugumoje pateikiamų įrašų smurtaujama prieš vaikus. Kaip pranešė LGKT, tikėtina, kad vaizdai filmuoti Lietuvos mokymo įstaigose.
Praėjusią savaitę LGKT pranešė apie tame pačiame JAV vaizdo įrašų portale patalpintą vaizdo įrašą apie lietuvio vyro mušamą moterį pavadinimu "Lietuvos kaimo erelis".
Nepaisant trumpuose filmuose vaizduojamų akivaizdžių smurto elementų prieš vaikus ir moteris, tarnyba negali pati pradėti tyrimo, nes asmenų lygybę ginantys įstatymai nėra taikomi šeimos ir privataus gyvenimo sritims.
Apie naujus internete publikuojamus vaizdo klipus LGKT informavo Švietimo ir mokslo ministeriją bei Vaiko teisių apsaugos kontrolierę Rimantę Šalaševičiūtę, taip pat ketinama kreiptis ir į teisėsaugos institucijas.
"Mes ketiname perduoti ir policijai. Ir kontrolierė (Aušrinė Burneikienė - BNS) ketina pateikti savo siūlymus teisėsaugos institucijoms dėl galimo greitesnio bendradarbiavimo. Nes gyvename elektroniniame amžiuje, todėl tikėtina, kad tokių atvejų bus tik daugiau, todėl reikia ieškoti kanalų, kaip be tokių oficialių raštų būtų galima pradėti tyrimą", - BNS antradienį teigė LGKT atstovas spaudai Valdas Dambrava.
Lygių galimybių kontrolierė A.Burneikienė BNS teigė, jog formaliai ikiteisminio tyrimo institucijos negali pradėti tyrimo, jei nėra nukentėjusio asmens skundo, tačiau, jos nuomone, svarbiausia teisėsaugos institucijų veiklą yra prevencinė, todėl viešasis interesas turi lemti tyrimo pradžią.
Anot kontrolierės, internete patalpintas "nusikalstamas veikas būtų galima kvalifikuoti ne kaip kūno sužalojimą, o kaip chuliganizmą", todėl tyrimas galėtų būti pradėtas.
"Daug aplinkybių gali būti, dėl kurių žmogus gali nesiskųsti - kartais žmonės bijo, arba nepasitiki tomis institucijomis, abejoja dėl savo skundo sėkmės. Taigi yra aibė aplinkybių. Net jeigu vaizdo filmukai yra sumontuoti, nors aš to nežinau, tai vis tiek yra vertas dėmesio faktas, nes daro didelę įtaką visuomenei", - BNS antradienį aiškino A.Burneikienė.