Kokia tikroji susidūrimo su internetiniais įsilaužėliais grėsmė? Viena interneto paslaugų kompanija pabandė tai nustatyti surengusi eksperimentą. Paaiškėjo, kad prie tinkle pasirodžiusių naujų, menkai apsaugotų serverių hakeriai puola kaip musės prie medaus.
Nepraėjus nė 24 valandoms po to, kai kompanijos “PSINet Europe” administratoriai prie interneto prijungė įsilaužėliams skirtą “magnetą” - išoriškai neapsaugotą serverį, kuriame nebuvo jokių duomenų - jis buvo atakuotas 467 kartus. Apie ketinimus “testuoti” hakerių aktyvumą viešai nebuvo skelbta.
Iš viso per tris eksperimento vykdymo savaites “PSINet Europe” interneto duomenų centre Amsterdame įrengtas serveris susilaukė 626 piktavališkų “svečių”. Ištyrus “įmagnetinto” serverio neteisėto naudojimo rezultatus, paaiškėjo, kad didelė dalis atakų buvo vykdoma iš plačiajuosčio ryšio paslaugas teikiančių operatorių tinklų. “PSINet Europe” tai aiškina tuo, kad didėjant ryšio pralaidai įsilaužėliai gali pasiekti potencialias aukas ir kur kas greičiau, ir pigiau. Šia prasme eksperimento išvada paprasta: kompanijos atstovų teigimu, plačiajuosčio interneto jungtys ne tik sutrumpina duomenų siuntimosi laiką galutiniams vartotojams, bet ir sudaro sąlygas hakeriams atakuoti daug platesnį taikinių ratą panaudojant gausesnį tam skirtų įrankių rinkinį.
Eksperimentas taip pat sugriovė kai kuriuos įsišaknijusius mitus: pasirodo, didžioji atakų dalis buvo surengta iš JAV ir Vakarų Europos šalių. Buvo priimta manyti, kad internetiniai įsilaužėliai dažniausiai atklysta iš Rytų Europos ir buvusios Tarybų Sąjungos. Ištyrus neapsaugotą serverį atakavusių hakerių iš Europos “geografiją” nustatyta, kad daugiausiai jų - iš Vokietijos, Italijos, Nyderlandų bei D. Britanijos. Tuo tarpu, priešingai išankstinei nuomonei, nė vieno įsilaužėlio nebuvo nei iš Rusijos, nei iš Bulgarijos, nei iš Rumunijos.
“PSINet Europe” eksperimento rezultatus patvirtina ir “Gartner Group” tyrimų duomenys, kurie liudija, kad 90 proc. atvejų įsilaužėliams kelias paliekamas atviras dėl neteisingai sukonfigūruotų ar prastai prižiūrimų įmonių tinklų.