• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ieškoti teisinės pagalbos padės internetas

Visą aktualią informaciją apie valstybės garantuojamą nemokamą teisinę pagalbą nuo šiol bus galima rasti specialioje interneto svetainėje www.teisinepagalba.lt.

REKLAMA
REKLAMA

"Kalbėti apie iš esmės naują valstybės garantuojamos teisinės pagalbos kokybę galėsime tik tuomet, kai visuomenė aktyviai naudosis tokia pagalba ir žinos, kur ir iš ko turi reikalauti teisinės pagalbos", - taip siekį kuo plačiau informuoti visuomenę apie teisinę pagalbą komentuoja teisingumo ministras Gintautas Bužinskas.

REKLAMA

Nuo šių metų gegužės įsigaliojus naujajam Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymui, nemokamą pirminę teisinę pagalbą (kitaip tariant, teisines konsultacijas) gali gauti visi Lietuvos piliečiai. Tokias teisines konsultacijas nepriklausomai nuo asmenų turtinės padėties privalo teikti gyvenamosios vietos savivaldybė. Už šią paslaugą savivaldybėms sumoka valstybė.

REKLAMA
REKLAMA

"Įsigaliojus įstatymui teko lankytis ne viename Lietuvos mieste, tačiau dar ne visų savivaldybių vadovai pasirūpino savo žmonių patogumu - trūksta informacinių iškabų, ne visur teisinė pagalba teikiama pačioje savivaldybėje ir panašiai", - sako teisingumo ministras. Jo požiūriu, žmonės aktyviau ims ginti savo teises, kai žinos, kaip tai reikia daryti - tam ir skirta naujoji svetainė internete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Teisingumo ministerijos atstovo, interneto svetainėje aiškiai atskirta informacija apie pirminę ir antrinę teisinę pagalbą. Šie oficialūs įstatymo terminai paaiškinti populiariai.

Pirminė pagalba - tai nemokamos konsultacijos iki vienos valandos vienu klausimu. Tokią pagalbą gali gauti kiekvienas pilietis. Antrinė pagalba - tai žmogaus interesų atstovavimas teisme, o šį darbą atlieka valstybės išlaikomi advokatai. Šios pagalbos gali tikėtis tik sunkiau finansiškai besiverčiantys piliečiai.

REKLAMA

Dėl pirminės teisinės pagalbos reikia kreiptis į savo savivaldybę, o dėl antrinės - į regionines valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šauliuose ir Panevėžyje.

Interneto svetainėje nurodoma, kokius dokumentus su savimi turi turėti teisinės pagalbos ieškantis žmogus. Čia taip pat pateikiami teisės aktai, reglamentuojantys teisinės pagalbos teikimą, naudingos nuorodos.

Svetainėje pateikiami svarbiausių dokumentų teisinei pagalbai gauti pavyzdžiai ir informacija, kuri padės kiekvienam norinčiam pasiskaičiuoti, ar jis gali tikėtis iš valstybės tik pirminės teisinės pagalbos, ar gaus ir antrinę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų