• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dauguma į sekso vergiją pakliuvusių lietuvių merginų - beveik 80 procentų - dar nebuvo sulaukusios pilnametystės, rodo Dingusių žmonių šeimų paramos centro (DŽŠPC) atliktas tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA

"Nemaža dalis merginų į prekeivių rankas pakliuvo neturėdamos nė penkiolikos, šiandien jos - suaugusios moterys, o jų gyvenimai - suluošinti", - sako Centro direktorė Ona Gustienė.

REKLAMA

Daugelis sekso vergiją patyrusių merginų net ir labai norėdamos dabar sunkiai integruojasi į socialinį gyvenimą.

Kaip parodė Centro tyrimas, pagrindinis postūmis parsiduoti vergijon - glaudaus ryšio su artimaisiais neturėjimas, nepriteklius ir noras greit užsidirbti daug pinigų. Kaip teigia pačios merginos, į prekeivių žmonėmis rankas jas atidavė gerus darbus ar atostogas žadėję asmenys iki tol laikyti gerais draugais, draugėmis, ar šiaip pažįstami.

REKLAMA
REKLAMA

Jaunas merginas suvilioja žadami dideli pinigai ir noras pradėti savarankišką gyvenimą. Anot jų, ištrūkti iš prekeivių rankų labai sudėtinga arba beveik neįmanoma be kitų pagalbos. Net ir ištrūkusios merginos nesijaučia saugios, daugelio iš jų nusikaltėliai bandė ieškoti, grasino susidoroti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dauguma ištrūkusių iš vergijos merginų kabinasi į gyvenimą - mokosi, dirba, kai kurios sukūrė šeimas, augina vaikus. Tačiau didžioji dalis dalyvavusiųjų apklausoje tvirtino tapusios labai nervingos, jautrios, kai kurios gyvena nuolatinėje baimėje, kad jas bandys surasti, keršyti.

REKLAMA

Į klausimą apie didžiausią jų svajonę vienos merginos atsakė norinčios laimingai gyventi su šeima, ištekėti, įsigyti savo būstą, viską užmiršti, kitos - kad skriaudikai būtų nubausti, pakeisti išvaizdą, gyvenimą.

Šiemet spalį Vilniuje ESBO organizuotoje konferencijoje pateiktais duomenimis, prekybos žmonėmis aukomis per metus iš trijų Baltijos valstybių tapo 3 tūkstančiai asmenų, iš jų 1200 iš Lietuvos. Lietuvės moterys dažniausiai papuola į sekso vergijos tinklus Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Ispanijoje.

Nevyriausybinė organizacija Dingusių žmonių šeimų paramos centras, įkurtas be žinios dingusių žmonių tėvų ir artimųjų iniciatyva, jau 10 metų teikia pagalbą nukentėjusioms merginoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų