Liaudies medicinos siūlomi hemorojaus gydymo būdai
Labai svarbu vengti vidurių užkietėjimo (tai individualu ir jau visai kita tema, tačiau profesionalių patarimų galima rasti spalio 26-osios "Akistatoje", straipsnyje "Kad skrandis netinginiautų".
Ant išorinių mazgų galima dėti šviežios arbatos tirščių kompresėlius, tepti kamparo spiritu.
Patartina daug valgyti šviežių mėlynių (galima užsišaldyti žiemai). Atminkite, kad džiovintos mėlynės stabdo viduriavimą.
Pogimdyminis hemorojus gydomas po valomosios klizmos į išeinamąją angą įkišus ledo žvakutę, paruoštą šaldytuve.
Tokia pat ledo žvakute gydomi vidiniai ir išoriniai mazgai.
Pogimdyminiam hemorojui labai padeda ir šilto aliejaus klizmutės. Tokias žvakutes reikia daryti nakčiai 10 dienų iš eilės (po 50 gramų, maždaug 37 laipsnių C šilumos). Kai kam tai padeda ir šiaip vidiniam hemorojui gydyti.
Fizinis pratimas: įtraukinėkite išeinamąją angą į vidų. Tai labai efektyvi priemonė! Be to, nieko nekainuoja ir neatima laiko. Galima praktikuoti bet kur ir bet kada. Netgi sėdint.
Visada reikia turėti užvirinto aliejaus. Kas antrą vakarą susileisti vaikišką klizmutę su tiek aliejaus, kiek joje jo telpa. Į tą aliejų galima įlašinti 20-25 lašus erškėtrožių ekstrakto. Kitą vakarą - vaikiška klizmutė su ramunėlių nuoviru. Patys pajausite, kiek laiko tęsti.
Dėmėtasis rūgtis - paupių, paežerių ir apskritai drėgnų vietų augalas. Sutrinkite jo lapus su visais žiedeliais ir dėkite kompresus arba tiesiog įkiškite į išeinamąją angą.
Atpjaukite gabaliuką senų pageltusių lašinių (vieno centimetro storio ir maždaug žvakutės ilgio) ir po išvalomosios klizmos įkiškite nakčiai į išeinamąją angą.
Gerkite po ketvirtadalį stiklinės truputį pasaldintų šviežių prinokusių raudonųjų šermukšnių sulčių. Jas užsigerkite stikline virinto vandens.
Valgykite vynuogių prieš valgį rytą, dieną ir vakare, paskirstę į tris lygias dalis. Gydymo pradžioje suvalgykite po vieną kilogramą, o pabaigoje - iki dviejų. Kauliukų ir žievelių nevalgykite! Gerkite vynuogių sultis.
Hemorojų gydo ir citrina.
Gerkite didžiosios dilgėlės lapų arbatą, kalendros vaisių arbatą (3 kartus per dieną po trečdalį stiklinės; stiklinei vandens - 1 arbatinis šaukštelis sėklų).
Masažuokite tarpvietę.
Pridėkite pilną puodą mažų pušų kankorėžių, užpilkite vandeniu ir virkite, kol liks tiktai pusė. Gerkite po dvi stiklines nuoviro per dieną. Sakoma, kad padeda ne tik nuo hemorojaus, bet ir nuo dusulio. Šis gėrimas valo kraują.
Hemorojų išgydo 1,5 g mentolo, 1,5 g novokaino, 100 g spirito. Šiuo skiediniu suvilgykite vatos tamponėlį ir įsikiškite į išeinamąją angą du kartus per dieną. Truputį padegina, tačiau nieko baisaus.
Atsiradus skausmingiems hemorojaus mazgams, patariama ant jų uždėti į lininę ar medvilninę medžiagą suvyniotų tarkuotų žalių morkų arba raudonųjų burokėlių kompresėlį.
Patariama vieną penktadalį šviežio arklių mėšlo užpilti nedideliu kiekiu verdančio vandens. Kibiro kraštus uždenkite medžiaga, kad neapsidegintumėte, ir ant jo atsisėdęs kaitinkite hemorojaus mazgus. Arklių mėšlui pravėsus, ant jo vėl užpilkite verdančio vandens.
Pakaitinkite vandens vonelėje 15 gramų sutarkuoto bičių pikio su 150 gramų sviesto, o paskui supilstykite į nedideles žvakučių formos dėžutes ir padėkite į šaldytuvą, kad sustingtų. Po to žvakutes sudėkite į stiklainį ir laikykite šaldytuve. Mėnesį rytais ir vakarais įsikiškite po žvakutę į tiesiąją žarną.
Hemorojaus įtrūkimus tepkite ichtiolo tepalu.
Jokiu būdu nesėdėkite ant minkšto, tuo labiau šildančio pagrindo.
Patartina iš nebetinkamų nešioti rūbų pasidaryti lyg ir riestainį su tuščiu viduriu (kaip gelbėjimosi ratą). Dirbdamas sėdėkite ant tokios pagalvėlės.
Jeigu žinote kitokių ar geresnių patarimų, būtų pravartu bei malonu su jais susipažinti ir kitiems. Jus kankina "poniška" liga, tačiau pasitelkę kantrybę bei atkaklumą galite jos atsikratyti. Sėkmės!