• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojo priimamasis

Paracetamolis pavojingesnis nei narkozė?

"Po operacijos mano vaikui stipriai padidėjo kepenys. Galbūt taip atsitiko dėl narkozės? Ar tai laikina ir ar būtinas koks nors gydymas? - domėjosi Daiva P. iš Ukmergės

REKLAMA
REKLAMA

Bet kokia narkozė toksiškai veikia kepenis. Bet ji veikia trumpą laiką, šie preparatai iš organizmo greitai pasišalina, tad sveikoms kepenims neturėtų pakenkti. Jei vaiko kepenys smarkiai padidėjo, gali būti, jog jam yra kepenų mitochondrijų (lazdelių pavidalo ląstelės organoidai, sintetinantys kai kuriuos baltymus, skaidantys ir oksiduojantys įvairias medžiagas; teikia energijos visoms ląstelės gyvybinėms funkcijoms) nepakankamumas, todėl vaikui nerekomenduojama duoti paracetamolio. Jį vartoti reiktų tik esant labai būtinais atvejais. Geriau paracetamolį pakeisti kitais skausmą malšinančiais ir karštį mažinančiais preparatais (pavyzdžiui, ibuprofenu).

REKLAMA

Daugeliui vaikų iki 4 metų amžiaus esti mitochondrinis kepenų ląstelių nepakankamumas (tai įrodė Europos mokslininkai), tačiau augant viskas stabilizuojasi. O vartojant paracetamolį kepenų mitochondrijos gniuždomos ir negali kepenų aprūpinti pakankama energija. Dėl to kepenys, stengdamosi kompensuotis, didėja. Ateityje tai gali nulemti kepenų nepakankamumo išsivystymą. Todėl Europoje gydytojai netgi uždraudė vaikams iki 4 metų duoti paracetamolį.

Jūsų atveju gydymas, aišku, būtinas. Jį turi skirti pediatras arba vaikų gastroenterologas. Paprastai, esant kepenų veiklos sutrikimams, gerai padeda artišoko preparatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų