• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojo priimamasis

Užėjus karščiams paūmėja lėtinės ligos

"Mano senyvo amžiaus motiną labai išvargino šios vasaros karščiai, - rašo Lina Burokienė iš Kauno. - Kai tik karštesnis oras, mama skundžiasi galvos skausmu, pakilusiu kraujo spaudimu, nemiga. Ar tikrai tokius negalavimus gali sukelti šiltas oras, ar žmogus tiesiog sau įteigia, kad karštis - didžiausias kaltininkas? O gal reikia ieškoti kitų priežasčių?"

REKLAMA
REKLAMA

Iš tiesų, kai oro temperatūra šokteli iki 25 laipsnių šilumos ar dar daugiau, kai kurie lėtinėmis ligomis sergantys šalies gyventojai, taip pat vyresnio amžiaus žmonės, gali greičiau pajusti nuovargį, silpnumą, pykinimą, gali pakilti kraujospūdis, skaudėti galvą, ir kt.Tokiu metu gali būti labiau jaučiami ir lėtinių ligų, kuriomis žmogus serga, simptomai, pavyzdžiui, didelis karštis gali sukelti bronchų astmos priepuolį. Na, o jei skrandžio opalige sergantis žmogus ilgiau pabus saulėje, gali prasidėti nepakeliami skausmai skrandyje.

REKLAMA

Norint išvengti panašių negalavimų, karštomis dienomis geriau nedirbti sunkaus fizinio darbo, stengtis kuo mažiau būti tiesioginiuose saulės spinduliuose, būtinai nešioti galvos apdangalą, įsigyti akinius nuo saulės. Reikia atsargiai rinktis gėrimus - vartoti tik mineralinį vandenį arba gryną vandenį - ne saldžius vaisvandenius. Mat nuo pastarųjų gali ištinti rankos, kojos, veidas, pakils kraujospūdis, be to, tokie gėrimai troškulio nė kiek nesumažins.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienas nėštumas - individualus

"Jau trečią mėnesį esu nėščia, - rašo Vilniaus rajone, Nemėžyje, gyvenanti Lita B. - Kuo toliau, tuo prasčiau jaučiuosi: pykina, dažnai sutrinka skrandžio bei žarnyno veikla. Per pirmąjį nėštumą nieko panašaus nebuvo. Gal tai kokia liga ar sutrikimas? Ar yra pagrindo nerimauti?"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienas nėštumas yra individualus, taigi jei pirmojo nėštumo metu jautėtės labai gerai, dar nereiškia, kad ir vėlesnių nėštumų metu jausitės taip pat puikiai. Nėštumo metu pasikeičia žarnyno peristaltika, dažnai užkietėja viduriai, pučia pilvą ir pan. Patariame dažniau ir mažesnėmis porcijomis valgyti, daugiau vartoti ląstelienos turinčių, žarnyno veiklą aktyvinančių produktų. Jei prasta savijauta vargins ir toliau, kreipkitės į jus prižiūrintį moterų konsultacijos gydytoją.

REKLAMA

Trumpai apie arterinį kraujospūdį didinančius veiksnius

"Noriu konkrečiai sužinoti, kokie veiksniai gali padidinti arterinį kraujo spaudimą?" - teiraujasi Mikas J. iš Kauno rajono, Domeikavos.

Yra labai daug priežasčių, dėl kurių gali pakilti arterinis kraujospūdis. Svarbiausios iš jų yra alkoholio ir nikotino vartojimas, patiriami stresai, didesnis druskos kiekis maiste, vartojami hormonai ir t. t.

REKLAMA

Vaistus reikia vartoti teisingai

"Jau ne vienerius metus vartoju priešalerginius vaistus, - rašo J. S. iš Jonavos. - Neseniai viena pažįstama pasakė, kad tokius vaistus reikia vartoti labai tiksliai - kiekvieną rytą, tuo pačiu laiku, nes priešingu atveju jie esą gali pakenkti. Ar tai tiesa? Norėčiau, kad parašytumėte apskritai apie vaistų vartojimą - ar tinka vienu metu gerti skirtingo veikimo vaistus, ar galima vaistus užsigerti pienu, arbata, sultimis ir panašiai".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jūsų pažįstama teisi - priešalerginius vaistus patariama vartoti kiekvieną dieną (geriausia - rytą) tuo pačiu laiku.

Iš tiesų, netinkamai vartojami medikamentai žmonėms, ypač vaikams ir vyresnio amžiaus gyventojams, gali pakenkti. Todėl visuomet prieš pradedant vartoti vaistus reikėtų pasitarti su šeimos gydytoju ar bent vaistininku, informuoti, kokiomis lėtinėmis ligomis sergate, kokius vaistus, be planuojamų įsigyti, dar vartojate.

REKLAMA

Nes, pavyzdžiui, vienu metu vartojant dvejus nesteroidinius, uždegimą mažinančius vaistus, žymiai padidėja nepageidaujamas (šalutinis) šių medikamentų poveikis, galintis sukelti gan rimtus sveikatos sutrikimus. Jei vartojate aspiriną kraujo skystinimui, kartu reikėtų vartoti ir vitaminą C, mat tik tuomet sustiprinsite kraujagysles ir išvengsite kraujavimo pavojaus. Beje, netikėkite mitu, jog didelės vitamino C dozės - geriausias vaistas peršalus. Atminkite, jog ir šio vitamino reikia vartoti saikingai - per dieną galima išgerti ne daugiau kaip 1 gramą, be to, tokiais kiekiais vitaminas C gali būti vartojamas ribotą laiką.

REKLAMA

Geriausia visus vartojamus vaistus užgerti vandeniu, nes iš tiesų arbata, kava, pienas ar kai kurios sultys gali sutrikdyti vaistų įsisavinimą.

Vartojant bet kokius vaistus negalima gerti alkoholio (alkoholis ypač netinka vartojant nervų sistemą veikiančius bei priešalerginius medikamentus).

Kalcį patartina pirkti komplekse su vitaminu D arba D vitaminą gerti papildomai. Na, o maisto papildus geriausia vartoti valgio metu (tuomet geriausiai pasisavinamos šiuose papilduose esančios veikliosios medžiagos).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atkreipiame dėmesį į tai, jog nereikėtų nuolat vartoti imuninę sistemą stiprinančių vaistų. Išgėrus gydytojo rekomenduotą šių medikamentų kiekį, reikėtų padaryti bent kelių savaičių pertrauką.

Papiloma nėra pavojinga

"Prieš keletą metų ant krūtinės išaugo į karpą panašus darinys, - rašo mergina, nenurodžiusi gyvenamosios vietos. - Jis - apvalus, lygiais kraštais, neskausmingas, bet pastaruoju metu ėmė didėti. Kreipiausi į gydytoją dermatologę. Ji tik žvilgterėjo ir pasakė, kad tai nepavojingas darinys papiloma, kurią galima sunaikinti nudeginant azotu. Nustebau, kodėl neskyrė atlikti jokio tyrimo - o gal tai koks piktybinis navikas?"

Iš tiesų, kvalifikuotas savo srities specialistas gali iš pirmo žvilgsnio atskirti, ar odos darinėlis yra pavojingas, ar nekeliantis jokio pavojaus. Todėl be reikalo nepasitikėkite gydytoja. Beje, tokias papilomas galima sunaikinti tiek azotu, tiek lazeriu - procedūrą galite pasirinkti pati. Na, o jei vis tiek nerimaujate, kreipkitės į kitą odos ligų specialistą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų