Kodėl lūžinėja ir geltonuoja nagai?
"Nerūkau, tačiau mano nagai geltonuoja, - rašo Laima B. iš Vilniaus. - Ir labai nestiprūs - lūžinėja, trupa. Gal tai kokios nors beprasidedančios vidaus ligos požymiai? Nekantriai laukiu paaiškinimo".
Nagai gali pageltonuoti patyrus traumą (sumušus jų guolius), taip pat juos lakuojant itin ryškiu laku, kai jame esančios medžiagos prasiskverbia į gilesnius nago sluoksnius. Tokio lako reikėtų atsisakyti. Nagai gali pagelsti ir dėl ligų - nagų grybelio ar medžiagų apykaitos sutrikimo. Tiesa, šias ligas gali diagnozuoti tik gydytojas - jokiu būdu nesigydykite pati.
Jei nagai lūžinėja, trupa, skilinėja, vadinasi jie yra silpni. Kad nagai sustiprėtų, patartina valgyti daugiau produktų, kurie turi vitamino A, - varškės, pieno, kepenų, kiaušinių, želė, drebučių. Galima suvartoti polivitaminų kompleksą, naudinga kurį laiką gerti cinko, magnio ir kalcio turinčių maisto papildų. Nagus stiprina ir specialūs kremai (juose esančios medžiagos nagą pamaitina, be to, ant nago suformuoja patvarią apsauginę plėvelę). Yra ir specialių gydomųjų skysčių su mineralais, tačiau jie - gana brangūs.
Vieni paprasčiausių ir gana efektyvių nagų stiprinimo būdų yra tokie: 1 valgomąjį šaukštą druskos ištirpinkite 1 stiklinėje šilto vandens ir į šį tirpalą įmerkite nagus. Laikykite 15 minučių. Tinka ir pašildytas augalinis aliejus, pusiau skiestas su obuolių actu, taip pat pašildyto bičių vaško vonelės. Nagus stiprina ir spanguolių ar juodųjų serbentų sultys.
Beje, nagams niekas nepadės, jei plausite indus ir skalbsite be apsauginių pirštinių!
Kai pučia vidurius
"Turiu vieną nemalonią problemą - labai dažnai pučia vidurius, - rašo Zenonas iš Alytaus. - Vartojau tabletes, padėjo, bet kad jos labai brangios. Gal pasiūlytumėte kokių paprastesnių būdų, kaip šio negalavimo išvengti?"
Dažnas vidurių pūtimas (meteorizmas) gali būti virškinamojo trakto sutrikimo požymis, todėl visų pirma reikėtų kreiptis į gydytoją, kad nustatytų tikslią šio reiškinio priežastį, taigi ir skirtų atitinkamą gydymą.
Jei vidurius pučia nedažnai, tinka vartoti vaistingųjų augalų nuovirus.
1.2 valgomuosius šaukštus raudonėlio žolės užpilti 200 g verdančio vandens, 10 minučių pavirinti, perkošti ir gerti po pusę stiklinės dukart per dieną. 2.12 kadagio uogų užpilti 1 stikline karšto vandens, 10 minučių pavirinti, perkošti, atvėsinti ir gerti po 1 valgomąjį šaukštą tris kartus per dieną. 3.Paimti po 2 valgomuosius šaukštus ramunėlių žiedų, kmynų sėklų ir raudonėlio žolės, šį mišinį užpilti 2 stiklinėmis karšto vandens, 5 minutes pavirti. Vartoti po pusę stiklinės tris kartus per dieną. 4.Iš mėtų lapų, kmynų ir pankolio sėklų bei valerijono šaknų pasigaminti nestiprų antpilą. Jį vartoti po pusę stiklinės ryte ir vakare. 5.Keliskart per dieną suvalgyti duonos riekelę, ant kurios užlašinta keli lašai migdolų aliejaus.
Kokie simptomai būdingi šlapimo pūslės uždegimui?
"Kokie požymiai rodo, kad prasidėjo šlapimo pūslės uždegimas? - teiraujasi Greta K. iš Šilalės. - Ar tiesa, kad šios ligos išvengti gali padėti česnako kapsulės?"
Cistitas, arba šlapimo pūslės uždegimas, prasideda tuomet, kai į šlapimo pūslę patenka bakterijos arba virusai. Kartais šią ligą gali sukelti į šlapimkanalį įvestas kateteris ar lyties organams prižiūrėti skirti aerozoliai. Ligos sukėlėjai ypač suaktyvėja peršalus.
Būdingiausi cistito simptomai yra nuolatinis noras šlapintis, skausmas šlapinantis, drumstas šlapimas, kartais - ir karščiavimas. Susirgus reikia gerti kuo daugiau skysčių ("išplauti" ligos sukėlėjus). Efektyviai veikia ir česnako aliejaus kapsulės, o jei jų neturite - česnakai (ant duonos riekės užtepti sviesto, uždėti plonu česnako griežinėliu ir suvalgyti).
Sklerozė ir Alzheimerio liga - ne tas pats
"Mamai nustatė Alzheimerio ligą, - rašo Violeta B. iš Prienų raono. - Noriu sužinoti, ar tai ne tas pats, kas sklerozė? Jei ne, tai kuo šios ligos skiriasi? Ar įmanoma Alzheimerio ligą išgydyti?"
Alzheimerio liga - tai viena iš galvos smegenų atrofijos ligų, arba, kitaip tariant, senatvinė silpnaprotystė. Tipiški šios ligos požymiai yra galvos smegenų atrofija ir smegenų žievės pakitimai.
Sklerozė - tai kraujagyslių kalkėjimas, kai nebemaitinamos smegenų ląstelės ima žūti.
Abi šios ligos vystosi iš lėto, neretai - abi kartu. Jei žmogus serga tik skleroze, jis suvokia, kad pamažu praranda atmintį, tačiau nuolatinė pagalba iš šalies jam dažniausiai nebūna reikalinga. Alzheimerio liga sergantys ligoniai tampa nedarbingi, nepajėgūs apsitarnauti. Keičiasi asmenybė, nyksta socialiniai estetiniai jausmai, sutrinka gėdos, sąžinės pojūčiai, nyksta pareigingumas, atsakomybės jausmas, sutrinka dėmesys. Alzheimerio liga sergantis žmogus tampa grubus, piktas, dirglus, nerimastingas, bejėgis. Prarandami higienos įgūdžiai, sutrinka kalba, mąstymas, miegas. Beveik pusei tokių ligonių diagnozuojama depresija.
Dažniausiai Alzheimerio liga suserga moterys, kai po menopauzės organizme sumažėja estrogeno kiekis.
Deja, kol kas nėra tiksliai žinomos šios ligos išsivystymo priežastys, taigi ir nėra galimybių ją išgydyti. Tačiau yra daug vaistų, kurie mažina ligos požymius ir pagerina ligonio gyvenimo kokybę.
Kai pradeda plėstis kojų venos
"Pastebėjau, kad man pradėjo plėstis kojų venos, - rašo Lilija L. iš Anykščių. - Kokių priemonių turėčiau imtis, kad ligos progresavimą sustabdyčiau? Esu girdėjusi, kad venų išsiplėtimą stabdo aspirino tabletės. Ar tai tiesa?"
Jei pastebėjote, kad pradėjo plėstis kojų venos, kad kojos patinsta, apsunksta, visų pirma atkreipkite dėmesį, ką valgote. Atsisakykite ar bent sumažinkite gyvulinės kilmės maisto produktų, sūrių patiekalų. Jei turite, atsikratykite antsvorio.
Padeda specialūs fiziniai pratimai, plaukiojimas baseine. Vakare kojas reikėtų pamasažuoti, perleisti stipria dušo srove, šiltą vandenį keičiant šaltu (tačiau vanduo neturi būti nei labai šaltas, nei karštas!).
Aspirino tabletės ir venų išsiplėtimas, deja, neturi nieko bendra. Mat aspirinas stabdo kraujo kūnelių trombocitų ir eritrocitų "lipinimąsi" - taip padedama išvengti venų trombozės (užsikimšimo), o ne venų išsiplėtimo. Beje, aspiriną galima vartoti tik gydytojui paskyrus, mat šis medikamentas gali sukelti rimtų komplikacijų.
Siūlome kelis liaudiškus patarimus, kaip gydyti beprasidedantį kojų venų išsiplėtimą. Prinokusį pomidorą perpjaukite pusiau ir uždėkite ant kojų venų. Aprišę tvarsčiu, palaikykite dvi tris valandas, po to pakeiskite kitu pomidoru. Tinka dėti tarkuotų bulvių košelę. Ją reikia užtepti plonu sluoksniu, pridengti marle ir aprišti. Kompresą laikyti 4 valandas. Galima pasigaminti ir geriamų gydomųjų antpilų. 1 valgomąjį šaukštą susmulkintų apynių spurgų užpilkite 1 stikline verdančio vandens. Po 15 minučių perkoškite. Gerkite po 2 valgomuosius šaukštus po valgio, tris kartus per dieną. Kitas mišinys: 200 g česnako skiltelių užpilkite 300 g skysto medaus ir dvi savaites palaikykite vėsioje vietoje. Vartokite po valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną, pusvalandis prieš valgį. Gydymo trukmė - 4 savaitės.