• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojo priimamasis

Kai nepatinka apgamuotas kūnas

"Pastaruoju metu ant viso kūno ėmė atsirasti vis daugiau apgamų, - rašo N. J. iš Vilniaus rajono. - Vieni jų - didesni, kiti - mažesni, vieni šviesūs, kiti - tamsūs. Ar tai pavojinga? Kur kreiptis dėl apgamų pašalinimo? Ar šios procedūros skausmingos? Ir paskutinis klausimas: mano veidas labai raudonas; ką daryti, kad tas raudonumas išnyktų?"

REKLAMA
REKLAMA

Jei, kaip rašote, apgamėlių ant kūno ėmė gausėti staiga, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją dermatologą. Jis apžiūrės apgamuotą odą, nustatys, ar tai apgamai, ar kitas susirgimas (pavyzdžiui, į apgamus labai panašios virusinės papilomos, seborėjinės keratomos), ir, jei reikės, paskirs atitinkamą tyrimą (dermatoskopiją, histologinį darinio gabalėlio ištyrimą per mikroskopą ar kt.).

REKLAMA

Apgamai dažniausiai šalinami lazeriu - tai ir saugiausias, ir mažiausiai skausmingas būdas. Beje, jei kūnas labai apgamuotas ir apgamų vis gausėja, turint gydytojo dermatologo siuntimą galima atvykti konsultuotis į Onkologijos instituto polikliniką Santariškėse.

Veidas būna raudonas, kai kraujagyslės yra labai arti odos paviršiaus. Tinka kontrastinės vonelės - veidas nuprausiamas šaltu, po to - šiltu vandeniu, vėl šaltu, vėl šiltu ir t. t. Veido raudonumas siejamas ir su nerviniais susirgimais, per dideliu jautrumu, impulsyvumu. Patartina bent 10 dienų per mėnesį gerti valerijono arbatos.

REKLAMA
REKLAMA

Opinis kolitas ir invalidumas

"Mano 85 metų motinai diagnozavo opinį kolitą, - rašo Loreta M. iš Kelmės. - Ar tai tikrai nepagydoma liga? Ar sergant tokia liga priklauso invalidumo grupė?"

Nespecifinis opinis kolitas lėtinė (tai yra nepagydoma), epizodiškai paūmėjanti storojo žarnyno uždegiminė liga. Jos išsivystymo priežastys iki šiol nėra žinomos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl pasikartojančių uždegimų žarnų sienelės išplonėja, gali prakiurti - tuomet reikalinga skubi chirurginė pagalba. Jei liga progresuoja, gali tekti šalinti pažeistą žarnos dalį.

Paskyrus tinkamą gydymą, ligos eigą galima kontroliuoti. Labai svarbu, kad ligonis laikytųsi gydytojo nurodymų.

REKLAMA

Sunkiausiais atvejais nespecifiniu opiniu kolitu sergančiam ligoniui gali būti suteikta invalidumo grupė. Dėl to reikia kreiptis į šeimos gydytoją.

Kodėl vaikas žagsi?

"Mano mėnesio laiko sūnelis labai dažnai žagsi, - rašo Violeta S. iš Raseinių rajono. - Gal tai kokios sunkios ligos požymis? Kaip vaikui padėti?"

REKLAMA

Žagsėjimas - tai diafragmos dirginimo refleksas. Kūdikių, kaip ir suaugusiųjų, žagsėjimo priežastys nėra tiksliai žinomos. Tačiau nereikia baimintis - žagsėjimas nekelia jokio pavojaus. Kūdikį galima kurį laiką palaikyti stačią, duoti atsigerti pienuko ar arbatėlės.

Ar galima mylėtis nėščiajai?

"Noriu pateikti klausimą intymia tema, - rašo Bernadeta iš Vilniaus. - Ar galima mylėtis nėščiajai? Mano nėštumas - 22 savaitės".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į šį klausimą turėtų atsakyti patys sutuoktiniai (sugyventiniai). Nors seksologai tvirtina, kad nenutrūkstantys intymūs ryšiai tik sustiprina dvasinius partnerių ryšius, kita vertus, nereikėtų pamiršti ir to, jog turint lytinių santykių nėštumo metu išlieka persileidimo ar priešlaikinio gimdymo pavojus. Geriausia, jei jūs pasitartumėte su gydytoju ginekologu, pas kurį lankotės - ar jūsų sveikatos būklė leidžia turėti lytinių santykių, ar geriau nuo jų susilaikyti. Beje, to tikrai nepatartume daryti paskutinėmis nėštumo savaitėmis.

REKLAMA

Kai pirštus bado "adatėlės"

"Gana dažnai rankų pirštus tarsi adatėlės bado, - rašo Vitalijus K. iš Telšių. - Kuo patartumėte gydytis?"

Tikslų gydymą gali paskirti tik specialistas, nuodugniai apžiūrėjęs pacientą, jei reikės, atlikęs atitinkamus tyrimus. Na, o tokie simptomai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: gal jūs sergate vibracine liga (tai itin būdinga vairuotojams), o gal turite neurologinių sutrikimų ar sutrikusi jūsų kraujotakos sistemos veikla?

REKLAMA

Profilaktiškai reikėtų vartoti polivitaminus, atlikti sprando ir nugaros masažo kursą.

Kas ta Viltingo liga?

"Norėčiau sužinoti, dėl kokių priežasčių išsivysto Viltingo liga?" - teiraujasi Bronelė B. iš Kauno.

Viltingo liga - tai šviesesnių odos dėmelių atsiradimas dėl odos pigmentacijos sutrikimų. Lietuvoje šia liga serga maždaug 2 žmonės iš 100. Ligos priežastys nėra ištirtos, manoma, jog tai susiję tiek su paveldimumu, tiek su neurologiniais susirgimais, imuniniu organizmo atsparumu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi tose vietose (kur oda pašviesėja) nėra pigmentacijos, jas reikia apsaugoti nuo UV spindulių poveikio - pavasarį ir vasarą patartina tepti specialiais apsauginiais kremais. Ši liga, deja, neišgydoma.

Ar vaikui duoti jūros gėrybių?

"Noriu sužinoti, ar galima mažam vaiku duoti žuvies bei kitų jūros gėrybių? - teiraujasi Aistė K. iš Klaipėdos.

REKLAMA

Vyresniems nei vienerių metų vaikams galima duoti žuvies produktų ar kitokių jūros gėrybių, tik reikia nepamiršti, kad tokiuose maisto produktuose yra labai daug baltymų, o šie gali alergizuoti. Taigi šiuos produktus reikia vartoti saikingai - vaikui pilnai pakaks jūros gėrybių paskanauti 1-2 kartus per savaitę.

REKLAMA

Kai trūksta cinko

"Kas gali atsitikti, kai organizme trūksta cinko? - klausia Vilmantas iš Šiaulių. - Ar tiesa, kad dėl cinko trūkumo gali spuogeliais berti veidą?"

Organizme trūkstant cinko gali ne tik berti veidą, bet ir pradėti slinkti plaukai, apnikti prasta nuotaika, kamuoti dažni peršalimai. Daug cinko yra žuvyje, austrėse, avižiniuose dribsniuose, daigintuose kviečiuose. Be abejo, galima nusipirkti ir cinko tablečių.

REKLAMA
REKLAMA

Kai erzina ankstyva ejakuliacija

"Prašau plačiau parašyti, kodėl kai kuriems vyrams per anksti išsiveržia sėkla? - teiraujasi Vaclovas B. iš Kauno. - Kaip to išvengti? Į seksologą kreipiausi, tačiau nieko ypatinga nesužinojau - tik praradau 50 litų už konsultaciją".

Kuo jaunesnis vyras, tuo greičiau gaminasi sėkla, tuo greičiau nervų sistema pasiruošia lytiniam aktui. Sulaukus 25 metų šios galimybės pamažu ima slopti, kol galiausiai, senatvėje, visiškai prarandamos.

Ejakuliacija siejama tiek su paveldėtu temperamentu, lytinių hormonų kiekiu kraujyje, tiek su kraujagyslių ligomis. Ejakuliaciją galima prailginti dažniau lytiškai santykiaujant, taip pat naudojant prezervatyvus, pasirenkant tam tikras pozas. Be to, sueities metu patartina atsipalaiduoti, negalvoti apie darbo ar buitines problemas. Gali padėti masažas, masturbacija. O bene svarbiausia - kad lytinius santykius turėtumėte su nuolatine partnere.

Saulės spinduliai ir odos apsauga

"Kaip sužinoti, ar kremo sudėtyje yra apsauginis filtras nuo saulės? - klausia Vaiva Onaitytė iš Šakių. - Patarkite, kada geriausia tepti apsauginį kremą ar losjoną".

Ar į kremo sudėtį įeina apsauginis filtras nuo ultravioletinių spindulių, rašoma ant pakuotės. Turi būti nurodyta raidės SPF su skaičiais. Šviesiaodės ir šviesiaplaukės prie šių raidžių nurodytą skaičių turėtų padauginti iš 10, o tamsiaplaukės ir rusvaodės - iš 15. Tada sužinosite, kiek laiko pasitepus kremu oda bus apsaugota nuo kenksmingo saulės poveikio. Pavyzdžiui, kremas su SPF 10 šviesiaodes apsaugos maždaug pusantros valandos, o tamsiaodes - apie pustrečios valandos.

REKLAMA

Šviesiaplaukės moterys ir merginos bei tos, ant kurių kūno ar veido yra pigmentinių dėmių, turėtų rinktis stipresnius apsauginius kremus.

Apsauginį kremą reikia tepti maždaug 20 minučių prieš išeinant į lauką. Jei ištisą dieną praleisite lauke, kremu reikia pasitepti, vos tik baigiasi jo poveikio laikas. Karštą saulėtą dieną reikėtų kremu patepti ir lūpas.

Nenaudojant apsauginių kremų nuo kenksmingo UV poveikio oda kur kas greičiau sensta, raukšlėjasi, vysta, gali atsirasti pigmentinių dėmių, sukietėjimų, o ilgainiui išsivystyti odos ligos, odos vėžys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų