• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojo priimamasis

Ar visiems galima naudoti aparatą "Vitafon"?

"Prieš kurį laiką spaudoje buvo reklamuojamas aparatas "Vitafon", neva kaip puiki priemonė įvairiems negalavimams gydyti, - rašo vyriškis, pageidaujantis neskelbti jo adreso ir pavardės. - Kreipiausi į savo gydytoją norėdamas išsiaiškinti, ar tai tiesa, tačiau išgirdau gan skeptišką nuomonę. Ką mano kiti gydytojai? Dar noriu paklausti, ar šį aparatą galima naudoti sergant širdies ir kraujagyslių ligomis, gydantis kvėpavimo organų veiklos sutrikimus. Man yra įdėtas kelio protezas, bet vaikštau tik su ramentais, kelyje jaučiu didelį skausmą. Ar toks aparatas man padėtų?"

REKLAMA
REKLAMA

"Vitafon" yra gaminamas Rusijoje, privačioje medicininių priemonių gamybos firmoje. Skelbiama, jog tai medicininis aparatas, kurio veikimo principas yra gydymas vibroakustika. Tokio gydymo metodo dėka skaudamoje kūno vietoje (organe) esą žymiai pagerinama kapiliarinė kraujotaka ir limfinės sistemos veikla, dėl to mąžta skausmas, slopsta uždegiminis procesas ir pan.

REKLAMA

Šis aparatas esą skirtas įvairiems uždegiminio bei traumatologinio pobūdžio ligoms gydyti, tačiau, kaip skelbiama gamintojo instrukcijoje, prieš pradedant jį naudoti būtina pasitarti su gydytoju, be to, gydymo kurso metu ligonio būklę gydytojas turėtų atidžiai stebėti.

Nurodoma, jog "Vitafon" aparatu draudžiama gydyti piktybinio naviko bei tromboflebito paliestas kūno dalis (organus), sergant vėlesnės stadijos ateroskleroze (mat padidėtų insulto rizika), infekcinėmis ligomis, pakilus kūno temperatūrai. Aparato negalima naudoti širdies bei implantuotų stimuliatorių srityje, taip pat nėštumo metu. Ypač atidžiai ligonio būklę esą reikia sekti, jei gydoma ta kūno dalis (sritis), į kurią įeina akmenų galintys turėti organai (tulžies pūslė, inkstai, šlapimkanaliai). Nepatariama aparato naudoti turintiesiems aukštesnį kraujospūdį, sergantiesiems kitomis širdies-kraujagyslių sistemos ligomis.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, Rusijos spaudoje apie šį aparatą irgi yra pareiškiama įvairių nuomonių, atsiliepimų: vieni jį giria, kiti jo naudą vertina skeptiškai.

Apie poabortinį sindromą

"Esu girdėjusi, jog po aborto moterį gali pradėti kamuoti būsena, primenanti pogimdyminę psichozę: apima depresinės nuotaikos, baimė ir panašiai, - rašo L. A. iš Kauno. - Gal galėtumėte apie tai parašyti plačiau?"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Psichiatrų teigimu, nė viena abortą pasidariusi moteris negali būti garantuota, kad pavyks išvengti psichologinių tokio žingsnio pasekmių, bendrai vadinamų poabortiniu sindromu. Tos pasekmės gali būti labai įvairios, mat, nekalbant jau apie didžiulę psichologinę įtampą, motiną gali ištikti ir hormoninis šokas (staiga nutrūko fiziologinis procesas), staiga pradėti reikštis depresijos požymiai, išsivystyti psichikos sutrikimų.

REKLAMA

Yra pasitaikę, kai po aborto moteris ėmė jausti didžiulį pyktį jį atlikusiai medikei, kai pasidarė agresyvi, nesivaldanti, pikta, nepakanti aplinkiniams, žiauri ir kerštinga. Tokią moterį gali staiga pradėti kamuoti baimė dėl būsimųjų nėštumų bei dėl to, kad nežūtų auginami vaikai (Dievo bausmės, atpildo baimė). Pasitaikė, kai po aborto moterį ėmė kamuoti naktiniai košmarai, haliucinacijos (girdimas kūdikio šauksmas, verksmas), miego bei atminties sutrikimai.

REKLAMA

Beje, neseniai JAV medikų grupė apklausė 260 moterų, kurioms neseniai buvo atliktas abortas, ir pateikė sukrečiančią statistiką: 94 procentai apklaustųjų labai apgailestavo dėl to, kad nusprendė negimdyti; 63 procentai abortą nuolat prisimindavo; 58 procentai prarado suartėjimo malonumą; 28 procentai bandė nusižudyti!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai padidėja gliukozės kiekis kraujyje

"Mano kraujyje cukraus kiekis nevalgius pakyla iki 7, 86 mmol litre, - rašo laikraščio skaitytoja Stasė V. iš Mažeikių rajono. - Gydytoja paskyrė du kartus per dieną gerti "Metforan-500" (po vieną tabletę). Ar to pakanka? Noriu sužinoti, koks yra normalus cukraus kiekis kraujyje. Patarkite, kaip tą cukraus kiekį sumažinti? Kokios gali išsivystyti komplikacijos? Man ši liga pasireiškė po streso, kai sužinojau, kad vyrui - plaučių vėžys. Ar tikrai stresas gali išprovokuoti tokią ligą?"

REKLAMA

Hiperglikemija, arba padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje, nustatomas, jei žmogus serga cukriniu diabetu. Sveiko žmogaus kraujyje gliukozės kiekis (nevalgius) turi būti 3,33 - 5,55 mmol litre.

Anot medikų, pirmojo tipo cukrinį diabetą (autoimuninę ligą, kai kraujyje atsiranda antikūnų, ardančių insuliną gaminančias kasos ląsteles) iš tikrųjų gali išprovokuoti įvairūs išoriniai faktoriai, tokie kaip virusinė infekcija, stresas ir kt.

REKLAMA

Ligos komplikacijų išsivystymas tiesiogiai siejamas su individualiomis organizmo savybėmis ir tinkamu gydymu (gydytojo nurodymų paisymu). Netinkamai gydantis gresia apakimas, inkstų funkcijos sutrikimas, periferinių galūnių kraujagyslių ir nervų pažeidimai, širdies bei smegenų kraujagyslių pakenkimas. Pasitaiko, kai dėl netinkamo cukrinio diabeto gydymo išsivysto hipoglikemija (per mažas gliukozės kiekis kraujyje). Tuomet kamuoja bendras silpnumas, pila prakaitas, vargina drebulys, širdies plakimas ir pan. Atsiradus pirmiesiems hipoglikemijos požymiams būtina skubiai suvalgyti gabalėlį cukraus ar saldainį (šių produktų reikia nuolat nešiotis), antraip gali išsivystyti negrįžtami smegenų veiklos pakitimai, ištikti staigi mirtis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia sąlyga gydant cukrinį diabetą - dieta. Reikia valgyti dažnai, po truputį, kasdien tuo pačiu laiku. Vengti gryno cukraus turinčių produktų - naudoti dirbtinius saldiklius. Kuo mažiau riebalų. Tinka liesa mėsa, žuvis, paukštiena, pieno produktai (liesi), daržovės, vaisiai. Labai svarbu fizinis aktyvumas (fiziškai dirbdami raumenys sudegina didesnį kiekį gliukozės).

REKLAMA

Dėl gydymo laiško autorei negalima duoti jokio patarimo, mat jį skiria tik gydantis gydytojas, įvertinęs ligonio būklę, cukrinio diabeto komplikacijas, gretutines ligas, gliukozės kiekio kraujyje rezultatus, atsižvelgęs į individualius organizmo ypatumus ir t. t.

Kas yra orchitas?

"Norėčiau gauti kuo daugiau informacijos apie "vyrišką" ligą orchitą", - rašo Vladas S. iš Radviliškio rajono.

REKLAMA

Orchitas, arba sėklidės uždegimas, dažniausiai išsivysto dėl sisteminės virusinės (gripo, "kiaulytės" ir kt.) ar bakterinės (tuberkuliozė, difterija) infekcijos, šiai į sėklides patekus per kraują, kartais - traumos metu. Pasitaiko, kai orchitu susergama užsikrėtus gonorėja, chlamidijomis. Labai pavojingas yra parotito ("kiaulytės") virusas, mat jo sukeltas sėklidžių uždegimas (ypač paauglystės laikotarpiu) gali komplikuotis nevaisingumu.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindiniai ligos simptomai yra sėklidės patinimas, padidėjimas, skausmas. Krečia šaltis, karščiuojama. Sėklidė gali supūliuoti (tai bene pavojingiausia komplikacija, nes gresia nevaisingumas).

Orchito negalima gydytis namuose - būtina specialisto priežiūra. Kad išvengtumėte užsikrėtimo orchitu, venkite atsitiktinių lytinių santykių, naudokite reikiamas apsisaugojimo nuo lytiniu keliu plintančių ligų priemones, laiku išsigydykite prostatitą ir kitas "vyriškas" ligas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų