Jei vasarą nepasiruošėte gamtinio molio, būtinai vaistinėje nusipirkite molio miltelių. Molio jums prireiks gydantis rudens-žiemos-pavasario ligas.
Pavyzdžiui, anginą galima gydyti ir bendrai, ir vietiškai. Bendras gydymas - organizmo apnuodijimo atveju, o vietinis - stabdant tolesnį uždegiminio proceso vystymąsi ir šalinant iš migdolinių liaukų pūlius.
Bendram gydymui rekomenduojama molio suspensija (1 arbatinis šaukštelis miltelių stiklinei vandens). Stiklinę reikia išgerti per dieną (kas valandą mažais gurkšneliais). Geriamajam mišiniui maišyti netinka metalinis indas.
Vietinis gydymas - gerklės skalavimas ir kompresai. Gerklei skalauti reikia ketvirtadalio šaukštelio molio miltelių stiklinei vandens. Po skalavimo gerai gerklę perskalauti švariu vandeniu arba labai silpnu kalio permanganato tirpalu.
Kompresams molio miltelius reikia atskiesti vandeniu, kad galėtume suformuoti 1-1,5 centimetro "blynelius". Blyneliai iš molio dėdami ant kaklo gerklės srityje. Prieš dėdami prie odos pridėkite sudrėkinto medvilninio audinio skiautę. Tuomet kompresą pritvirtinkite bintu ir kaklą apsukite šiltu šaliku arba skara. Molio kompresą laikykite porą valandų. Šią procedūrą gerai atlikti rytą ir vakare, bet ne daugiau kaip dukart per dieną.
Sergant bronchitu taip pat tinka molio kompresai. Dvi savaites 1 kartą per dieną tokius kompresus 2-2,5 valandos taikykite ant nugaros (žemiau menčių), o trečią savaitę - ant krūtinės (po raktikauliais). Kad efektas būtų didesnis, ant nurodytų vietų iš pradžių geriau dėti garstyčių, o po to - molio kompresus. Tuo pat metu tinka gerti (savaitę) molio suspensiją.
Kosulį lengva numalšinti pačiulpus molio piliulių. Į molio miltelius įpilkite tiek vandens, kad gautumėte standžią tešlą. Iš jos suformuokite 0,5-1 centimetro žirnelius ir išdžiovinkite. Kai užeis kosulio priepuolis, tokį žirnelį ir čiulpkite.