Iš spaudos pranešimų
Greitasis apendicitas
Antradienį Kaune silpni ligonys negalėjo prisišaukti greitosios pagelbos. Pasirodė, kad viena greitoji pagelba prieš dvi savaites nuvežta į savivaldybės dirbtuves, o antroji sugriuvo šeštadienį.
Chirurgijos šoferis konstatavo, kad pirmoji greitoji pagelba susirgo chronišku "remontum savivaldibikum", o antrąją greitąją pagelbą ištiko aklosios benzino žarnos neuždegimas.
"Kuntaplis", 1933 m.
Inteligentiškas darbas
Inteligentų bedarbių skaičius Marijampolėje nuolat auga. Abiturientai, baigę gimnazijas, peršasi įstaigosna praktikuotis - dirbti veltui, bet įstaigos net ir už dyką dirbti nepriima, nes įstaigų viršininkai aiškina, kad jų įstaigose kiekvienas darbas turi būti apmokėtas, nors tarnautojas darbo metu ir būtų dykas.
"Kuntaplis", 1934 m.
Baigusiųjų teisės
Baigę Vytauto Didžiojo Universiteto teisių mokslus apie 100 teisininkų buvo padavę apygardos teismams prašymus skirti juos teismo kandidatais. Tačiau prašymai negalėjo būti patenkinti, nes visos kandidatų vietos yra jau užimtos.
Nukentėję teisininkai nutarę važiuoti namo ir savo apylinkių teismuose iškelti tėvams bylas, kam leidę juos mokytis teisės.
"Kuntaplis", 1934 m.
Vargo sėklos
Kaune ties Raudonojo Kryžiaus ligonine iškabinti ant kuoliukų parašai: "Pasėta"... Praeiviai spėja, kad čia pasėtos ašaros tų moterų, kurios neturėdamos pinigų gydytis, nors ir verkė, bet įsileistos ligoninėn nebuvo.
"Kuntaplis", 1935 m.
Per dieną 20 elgetų
Garliava. Kaune uždraudus elgetauti, elgetos metėsi į Kauno apylinkės kaimus. Garliavos valsč. gyventojai pasakoja, kad per dieną ateina apie 20 elgetų.
"Dešimt centų", 1938 m.
Pradeda arti jaučiais
Gudžiūnai, Kėdainių apskr. Šiomis dienomis ūkininkas Simas Liutkevičius ir dar kai kurie keli ūkininkai pradėjo bandomąjį laukų darbą jaučiais. Jie visi džiaugiasi, jog jaučiai žymiai patvaresni už arklius ir mažiau opūs šėrime.
"Ūkininko patarėjas", 1938 m.
Vienas geriausių
Plungės rajono "Socialistinio kelio" kolūkis pasistatė mechanines dirbtuves ir apšildomus garažus. Dabar po stogu laikomi visi kombainai, traktoriai, automašinos, prikabinamas inventorius. Prie garažų įrengta požeminė naftos bazė, plovykla, technikos aptarnavimo punktas. Kolūkio mechaninis kiemas respublikinėje apžiūroje pripažintas vienu geriausių.
"Švyturys", 1973 m.
Padėka
Biržų rajono "Pavasario" kolūkyje atidengtas paminklas žuvusiems vietos komunistams - pogrindininkams, tarybų valdžios aktyvistams, liaudies gynėjams, naujakuriams. "Kiekvienas, kuris atidavė gyvybę už liaudies laimę, vertas paminklo", - byloja užrašas ant pilko lauko akmens.
"Švyturys", 1973 m.
Lemiamieji
Džiugu, kad nors žemės ūkiui gamtinės sąlygos nebuvo palankios, gyvulininkystės produktų padaugėjo 8,5 proc. Džiugu, kad žemės ūkio materialinė-techninė bazė pagausėjo pusšešto tūkstančio traktorių, dviem tūkstančiais šešiais šimtais sunkvežimių bei specialiųjų automobilių, trejetu tūkstančių įvairių paskirčių kombainų, tūkstančiais kitokių mašinų.
Džiugina ir tai, kad pakilo darbo žmonių gyvenimo lygis tiek mieste, tiek kaime (gana įspūdingas rodiklis - indėlių taupomosiose kasose padidėjo 196 milijonais rublių), kad praėjusiais metais pagerintos butų sąlygos 175 tūkstančiams gyventojų, kad pernai Lietuvoje mokėsi 988 tūkstančiai žmonių.
"Švyturys", 1973 m.
Tvarka kaip aludėje...
Klaipėdos centre yra du, anot vietinių, televizoriai. Vienas - M. Melnikaitės gatvėje, kitas - prie Lenino aikštės. Aludžių patalpas nuolat gaubia tiršti tabako dūmų debesys. Stalai vienur papuošti dešrigalių atliekomis, kitur - žuvų griaučiais. Nuo dūmų ir alkoholio kvapelio čia nekenktų turėti dujokaukes. Lankytojai apsiginklavę įvairaus stiprumo gėrimais. Kamščiai tik laksto į visas puses - dabokis, kad akies neišmuštų.
"Šluota", 1972 m.
Jautrumas
Alytaus rajono Krokialaukio parduotuvės vedėja pardavinėja degtinę bet kuriuo paros laiku ir leidžia vyriškiams laidokauti parduotuvėje.
"Šluota", 1972 m.
Pieno upė
Iš Pasvalio rajono Pušaloto pieninės leidžiamos į griovį įvairios pamazgos. Griovys užako ir virto dvokiančia bala, kurioje įklimpsta ir vištos, ir katės, ir ožkos.
"Šluota", 1972 m.
Kokia šventė be alaus?
Vos nuskambėjo finalinis švilpukas, vakare iš kavinių ir barų švęsti istorinės pergalės į Vilniaus centrą plūstelėjo "Lietuvos ryto" komandos gerbėjai. Tie, kas troško pasiausti, išsiveržė į lauką. O tokių buvo nemažai. Vilnius laistė "Lietuvos ryto" krepšininkų iškovotą ULEB taurę. Šventės rezultatai: iškulti automobilių, parduotuvių stiklai. Buvo ir mėginimų automobilius apversti, tačiau neužteko jėgų.
"Ekstra žinios", 2005 m.
Santuokų mažėja
"Vilmorus" pateikė tyrimų duomenis "Santuoka ir demografija". Pernai Lietuvoje įregistruotos 19 429 santuokos ir 11 122 ištuokos. Vidutinė santuokos trukmė - 12 metų. Iš 100 susituokusių porų 40 išsiskiria.
"Veidas", 2005 m.
Nesidžiaugia naryste
Dauguma Lietuvos gyventojų mano, kad šaliai įstojus į Europos Sąjungą jų asmeninis gyvenimas nepakito. Tai rodo RAIT tyrimų grupės atlikta apklausa. 58,4 proc. gyventojų atsakė, kad jų gyvenimas nepasikeitė, o 13,5 proc., kad pablogėjo.
Medikai ruošiasi streikui
Lietuvoje yra 13 682 gydytojai. 98,5 proc. jų pasisakė už streiką, kad būtų padidinti medikų atlyginimai. Dabar gydytojų atlyginimai neatitinka jų išsilavinimo ir atliekamo darbo svarbos. Jauni gydytojai vidutiniškai uždirba tik po 700 litų algos.
2005-ieji