Pažymint Graikijos pirmininkavimą Europos Sąjungai, Vilniuje pristatoma dviejų vyresniosios kartos šiuolaikinių graikų dailininkų abstrakčioji kūryba.
Kovo 27 dieną Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje atidaroma paroda "Kikos Lanitis, Giannis Michas: du graikų abstrakcijos aspektai".
Parodos darbus parūpino Graikijos ambasada Lietuvai, reziduojanti Stokholme, bei Atėnų municipaliteto galerija, remiant Graikijos kultūros ministerijai. Ekspozicija į Vilnių perkelta iš Latvijos universiteto galerijos "Bastejs" Rygoje. Beveik 40 abiejų autorių didžiulių formatų darbų bus eksponuojami keturiose Vilniaus paveikslų galerijos salėse.
Iš Kipro kilęs dailininkas Kikos Lanitis yra daug metų gyvenęs ir studijavęs Londone, ten žavėjosi hipių judėjimu, bandė jėgas įvairiose srityse, tapė, kūrė scenografiją, batiką. Iki šiol dailininkas mėgsta eksperimentuoti su medžiagomis, kuria mišria technika. Nuo 1986 m. dailininkas gyvena Atėnuose. Tapytojas žinomas ir kaip spaudos dailininkas feljetonininkas. Jo parodos surengtos Kipre, Londone, įvairiuose Prancūzijos, Graikijos miestuose, darbai pasklidę po muziejus ir privačias kolekcijas. Į Lietuvą atvežama per dvi dešimtis šio autoriaus darbų.
Giannis Michas studijavo tapybą Atėnuose ir Paryžiuje, yra Graikijos vaizduojamojo meno tarybos narys. Jo kūryboje ryškėja geometriškumas ir konstruktyvizmas, būdingi 7-ojo dešimtmečio graikų avangardiniam menui, paveiksluose nestokojama erdvės ir harmonijos pojūčio. Dailininkas tapo akrilu ant medžio, derina medį ir bronzą, tinklą ir dažus, naudoja kitas technikas. Menininko darbų yra įsigiję Graikijos nacionalinė galerija, Belgrado, Skopjės šiuolaikinio meno muziejai, Prancūzijos kolekcininkai. Vilniuje pristatoma 16 dailininko darbų.
Parodos atidaryme žada dalyvauti Graikijos ambasadorius Nikolaos Kouniniotis, vienas iš autorių - Kikos Lanitis ir parodos kuratorė, Atėnų municipaliteto galerijos direktorė Nelli Kyriazi.
ELTA