• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį Europos Komisija pateikė pasiūlymus, skirtus kovoti su tarptautinėmis nusikaltėlių grupuotėmis. Be kita ko, siūloma nustatyti bendrą "nusikalstamos organizacijos" apibrėžimą ir keistis informacija apie nusikaltėlius, skelbia tinklalapis "EU Observer".

REKLAMA
REKLAMA

"Nusikaltėlių grupuotės klysta, jei mano, kad Europos Sąjunga (ES) atlaidžiai žvelgia į nusikaltimus, - žurnalistams sakė pasiūlymus pristatęs Europos Komisijos vicepirmininkas Frankas Fratinis, atsakingas už teisingumo reikalus. - Šiuo metu neturime priemonių sužinoti, kas yra pripažintas kaltu, todėl turime suteikti pareigūnams šią skubią informaciją ir užtikrinti, kad nusikaltėliai būtų patraukti atsakomybėn nepriklausomai nuo to, kurioje valstybėje narėje jie padarė nusikaltimą ar į kurią vėliau pabėgo".

REKLAMA

Pasak F. Fratinio, organizuotas nusikalstamumas yra pačioje ES rimtų nusikaltimų sąrašo pradžioje, todėl būsimi pokyčiai jį palies pirmiausia.

Siūlomuose teisės aktuose nusikalstama organizacija vadinama asmenų grupė, atsakinga už rimtą nusikaltimą, už kurį yra numatyta bent ketverių metų įkalinimo bausmė. Tokie nusikaltimai yra ginklų ar narkotikų kontrabanda, prekyba žmonėmis, ekonominiai nusikaltimai ir pinigų plovimas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot ES policijos biuro "Europol", Sąjungoje yra įsikūrusios 4 000 nusikaltėlių organizacijų, turinčių 40 000 narių. Tarptautinio valiutos fondo skaičiavimais, pelnas iš organizuoto nusikalstamumo prilygsta 2-5 procentams Europos bendrojo vidaus produkto.

Europos Komisija taip pat nori, jog kompetentingos valstybių narių institucijos keistųsi informacija apie nusikaltėlius, kad "nusikaltėliai nebegalėtų pasinaudoti teisinėmis spragomis ir nacionaliniais tvarkos skirtumais".

"Tikiuosi didelės valstybių narių paramos, nes (siūlomi) teisės aktai suteiks joms priemonių spręsti problemas ir šalinti sunkumus, - teigė F. Fratinis. - Tačiau pasiūlymų perkėlimas į nacionalines teisės sistemas galiausiai priklausys nuo pačių valstybių narių".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų