• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos automobilių gamybos sektorius yra pasirengęs konsolidacijai, kuri turėtų vykti per ateinančius penkerius metus. Automobilių kompanijos visomis priemonėmis siekia sumažinti sąnaudas, ir tikėtina, jog bus sudaryta daugiau tarpvalstybinių sandorių.

REKLAMA
REKLAMA

Išeičių ieškoti verčia menkas pelningumas ir didėjančios sąnaudos."Sektoriui reikia daugiau šviežio oro, ir aš nemanau, kad pramonės pelningumas padidėtų be ženklesnės restruktūrizacijos, patobulinimų ir konsolidacijos", - pareiškė apskaitos bendrovės KPMG automobilių sektoriaus vadovas Maikas Stivensonas (Mike Steventon).

REKLAMA

Iš 100 KPMG apklaustų JAV, Europos ir Azijos pramonės vadovų, 60 sakė, jog per ateinančius penkerius metus susiliejimų ir įsigijimų skaičius Europoje padidės, kadangi pasaulio ekonomikos atsigavimas skatina kompanijas daugiau rizikuoti."Mano manymu, "Fiat" galų gale susijungs su "General Motors", - teigė M. Stivensonas. Sunkumų turinčią Italijos automobilių gamintoją jis pateikė kaip pavyzdį.

REKLAMA
REKLAMA

2000 metais didžiausia pasaulio automobilių gamintoja "General Motors" įsigijo 20 proc. "Fiat Auto" akcijų ir turi teisę įsigyti likusią dalį 2004 metais. Tačiau šis galutinis terminas buvo pratęstas vieneriais metais, kadangi bendrovės nesutaria dėl sąlygų.

Apklausa taip pat parodė, kad automobilių pramonės vadovai nesitiki, jog sektorius vėl pasieks pelningumo viršūnę anksčiau kaip 2006 metais. Nors daugelis vadovų mano, kad krizė jau praėjo, vis dėlto 36 proc. apklaustųjų 2003 metus pavadino blogiausiais pelningumo požiūriu, o 13 proc. apklausos dalyvių laukia nuosmukio 2004 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrovių vadovai mano, jog ne Europos, bet Azijos kompanijos daugiausiai laimės iš to, kad JAV gamintojai per ateinančius metus praras dalį pasaulio rinkos. 80 proc. apklaustųjų paminėjo Azijos kompanijas, atsirieksiančias didesnę rinkos dalį, o pusė jų mano, jog Europos gamintojų rinkos dalis išliks tokia pat.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų