• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kitais metais Lietuvoje išrinktiems Europos Parlamento nariams siūloma kas mėnesį iš valstybės biudžeto mokėti atlyginimą, lygų Lietuvos Seimo nario atlyginimui. Tačiau šis atlyginimas gali būti ir kitoks, jeigu Europos Sąjungos teisės aktai nustatytų kitaip.

REKLAMA
REKLAMA

Tai numatyta Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotame įstatymo projekte, reglamentuojančiame Lietuvos Respublikoje išrinktų Europos Parlamento narių statusą.

REKLAMA

“Eltos” duomenimis, šiuo metu eilinio Seimo nario atlyginimas yra 4 tūkstančiai 85 litai.

Įregistruotu projektu siekiama nustatyti Lietuvoje išrinktų europarlamentarų veiklos teisinius pagrindus, bendradarbiavimą su Lietuvos valstybės ir savivaldybių institucijomis bei įstaigomis, garantijas, susijusias su tinkamų darbo sąlygų Lietuvos Respublikoje užtikrinimu, ir kitas teises. Tačiau šio įstatymo projekto nuostatas Europos Parlamento nariams siūloma taikyti tiek, kiek jų statuso nereglamentuoja Europos Sąjungos teisės aktai.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal Seimo vicepirmininko Vytenio Andriukaičio įregistruotą projektą, Europos Parlamento narys pagal savo statusą iš esmės prilyginamas Lietuvos Respublikos Seimo nariui. Tačiau jis negalės vykdyti Vyriausybės parlamentinės kontrolės, o įstatymų leidybos ir kitų parlamentinės veiklos formų procese dalyvaus tik su patariamojo balso teise.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Andriukaičio vadovaujamos darbo grupės parengtame projekte numatyta, kad Europos Parlamento nario pareigos, išskyrus jo pareigas Europos Parlamente, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis Lietuvos Respublikos valstybės institucijose, įstaigose, organizacijose ar įmonėse. Tačiau projekte taip pat numatyta, kad Europos Parlamento narys gali užsiimti moksline, pedagogine, kūrybine veikla ir gauti už ją atlyginimą.

REKLAMA

Visų su Europos Parlamento nario pareigų vykdymu susijusių kelionių (iš Europos Parlamento nario gyvenamosios vietos į Lietuvos Respublikos Seimą) ir kitos išlaidos bus apmokamos iš Lietuvos biudžeto tuo atveju, kai tokios išlaidos nekompensuojamos iš Europos Sąjungos biudžeto.

Pagal projektą, Europos Parlamento narys turi teisę turėti padėjėjus, kuriems atlyginimas mokamas iš Europos Sąjungos biudžeto, taip pat padėjėjus, dirbančius visuomeniniais pagrindais.

REKLAMA

Lietuvai nuo 2004 metų gegužės 1 dienos tapus ES nare, Europos Parlamente bus skirta 13 Europos Parlamento narių vietų.

Kadangi rinkimai į Europos Parlamentą vyks kitų metų birželio 13 dieną, o į pirmąjį Europos Parlamento posėdį išrinkti nariai susirinks dar vėliau, Seimas turės apsispręsti, kas laikinai užims Lietuvai skirtas Europos Parlamento narių vietas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiai problemai spręsti parengtas įstatymo projektas, reglamentuojantis Lietuvoje išrinktų Europos Parlamento narių statuso įstatymo įgyvendinimo tvarką. Jame siūloma nuo šių metų gegužės 1 dienos iki prasidės Lietuvoje 2004 metais išrinktų Europos Parlamento narių kadencija, suteikti Europos Parlamento narių įgaliojimus Lietuvos Seimo nariams, paskirtiems stebėtojais Europos Parlamente. Jeigu kai kuriems šie įgaliojimai negalės būti suteikiami, įstatymo projekte numatyta kitų Seimo narių skyrimo į šias pareigas tvarka.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų