• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga (ES) pirmadienį pareiškė, jog draudimas reformatorių kandidatams dalyvauti Irano parlamento rinkimuose, yra didžiulis demokratijos parlaimėjimas, tačiau blokas taip ir nepaaiškino, kokią įtaką tai turės ES ir Teherano prekybos bei bendradarbiavimo sutarčiai.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek vėliau įvyksiančiame ES užsienio reikalų ministrų susitikime ministrai turėtų priimti bendrą pareiškimą, kuriame teigiama, jog "įsikišimas" į rinkimus sukėlė didelį nusivylimą, po dešimtmetį, siekiant politinių laisvių, trukusios pažangos.

REKLAMA

"(Ministrų) Taryba labai apgailestauja ir yra labai nusivylusi, kad daugeliui kandidatų nebuvo leista dalyvauti šių metų parlamento rinkimuose... dėl ko irakiečiai negalėjo priimti tikrai demokratiško sprendimo", - sakoma dokumento kopijoje, kurią gavo naujienų agentūra "Reuters".

"Šis įsikišimas buvo didžiulis demokratijos proceso pralaimėjimas Irane. Taryba išreiškia viltį, jog Iranas sugrįš į reformų ir demokratijos kelią".

REKLAMA
REKLAMA

Mainais į Irano leidimą Jungtinių Tautų inspektoriams be išankstinio įspėjimo tikrinti branduolinius objektus, ES pažadėjo atnaujinti derybas dėl Teheraną viliojančios prekybos ir bendradarbiavimo sutarties.

Be to, ES reikalauja, jog Teheranas gerintų žmogaus teisių padėtį šalyje, aktyviau kovotų su terorizmu ir keistų savo požiūrį į Artimųjų Rytų konfliktą.

Pasak ES diplomatų, penktadienio rinkimai, kuriuose dėl nerenkamos konstitucinės priežiūros tarybos draudimo nedalyvavo maždaug 2,5 tūkst. kandidatų, gali būti vertinami, kaip žingsnis atgal žmogaus teisių srityje.

"Reuters"-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų