• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjungos (ES) prekybos komisaras Pascalis Lamy (Paskalis Lami) pažadėjo siekti daugiau europietiškų tekstilės gaminių parduoti Indijoje, Brazilijoje ir Kinijoje. Be to, komisaro nuomone, verslininkai turėtų susitarti dėl prekinio ženklo "Pagaminta Europoje", kuris padėtų pagerinti jų įvaizdį užsienyje.

REKLAMA
REKLAMA

"Tekstilė yra Europoje ateitį turintis sektorius, - žurnalistams sakė P. Lamy. - Turime sukurti prekybos sąlygas, kuriomis Europos sektorius būtų konkurencingas tarptautiniu mastu. Mūsų tekstilės sektoriaus ateitis priklauso nuo naujų rinkų užkariavimo".

REKLAMA

Komisaras teigė esąs pasiryžęs Europos prekėms ieškoti naujų rinkų Indijoje, Brazilijoje ir Kinijoje - šalyse, kurios tradiciškai taiko aukštus tekstilės gaminių importo muitus.

P. Lamy minėjo, kad bus tęsiamos Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) derybos dėl muitų mažinimo. "Turime dar daug padaryti daugiašalėse derybose", - sakė pareigūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Naujų rinkų paieška yra ypač aktuali žinant, kad nuo 2005 metų sausio 1 dienos bus panaikintos PPO sutartos pasaulinės tekstilės gaminių importo kvotos. "Turime šiam pokyčiui pasirengti ir jį valdyti", - teigė P. Lamy. Jis įspėjo, kad itin aršią tokių milžinių kaip Kinija konkurenciją patirs besivystančios šalys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl, anot pareigūno, ES svarsto galimybę taikyti preferencinius muitus mažesnėms ir labiau pažeidžiamoms tekstilės gaminių eksportuotojoms, pavyzdžiui, Šri Lankai ir Mauricijui.

Antradienį patvirtintas Europos Komisijos dokumentas dėl ES tekstilės sektoriaus atmeta bet kokias specialias subsidijas ar išskirtines sąlygas, kurios galėtų padėti pasirengti 2005 metų pokyčiams.

Tačiau P. Lamy leido suprasti, kad Europos tekstilės ir drabužių gamintojai galėtų pagerinti savo įvaizdį, jei susitartų dėl ženklo "Pagaminta Europoje". Komisaro nuomone, toks ženklas užtikrintų europietiškų gaminių "agresyvų skatinimą".

dpa-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų