Reitingų agentūros "Standard & Poor's", vertinimais, karas Irake smarkiai pakenks valstybių, priklausančių nuo tarpvalstybinio finansavimo, mokumui. Karinės kampanijos padariniai šioms valstybėms bus gerokai rimtesni nei Artimųjų Rytų šalims.
Kaip pažymima reitingų agentūros vasario 12 dieną išplatintoje ataskaitoje, kurią apžvelgia agentūra RBK, šie agentūros vertinimai grindžiami prielaida, kad karas su Iraku bus trumpas. Tuo atveju, jei karas užsitęs, dėl daugybės esminių rizikų bus mažinami svarbūs kredito reitingai.
Vertindama politines rizikas, "Standard & Poor's" mano, kad Artimųjų Rytų valstybių vadovai gali atilaikyti politinius ir ekonominius smūgius, todėl gyventojai ir toliau parems plėtros programas, orientuotas į rinkos ekonomiką. Protestai, kurie gali kilti, nesukels rimto pavojaus egzistuojančiai valstybinei struktūrai. Rimčiausia rizika susijusi su politinėmis klaidomis, kurios gali būti padarytos, esant įtemptai situacijai, ir kurios taip pat gali išprovokuoti reitingų mažinimą.
Vertinant augimo perspektyvas, agentūros nuomone, užsitęsęs karas išlaikys naftos kainas aukštame lygmenyje, todėl ūkio augimas visame pasaulyje sulėtės, taip pat sumažės prekybos apyvarta ir kapitalo srautai. Tokiomis aplinkybėmis didžiausia rizika gresia šalims su neigiama reitingų prognoze, t.y. tokioms valstybėms kaip Brazilija, Gvatemala, Jamaika, Marokas ir Filipinai.
Atsižvelgiant į finansinį lankstumą, kelių valstybių - Brazilijos, Izraelio, Libano, Filipinų ir Turkijos - padėtis šiuo metu nėra itin palanki. Šių valstybių vyriausybių sugebėjimas padidinti biudžeto įplaukas ir sumažinti išlaidas padidins atsparumą rizikoms, o reitingų mažinimas prognozuojamas tiktai toms šalims, kurių vyriausybėms nepavyks susidoroti su nustatyta užduotimi.
Atsižvelgiant į užsienio finansavimo kriterijų, situacijos neužtikrintumas karo veiksmų metu išryškins tarptautinių bankų ir investuotojų nenorą prisiimti papildomą riziką. Esant tokioms aplinkybėms, valstybės, kurioms būtinas ženklus užsienio finansavimas (iš valstybinio ar privataus sektoriaus), atsidurs ne tokioje palankioje situacijoje, kaip šalys, mažiau priklausančios nuo užsienio kapitalo antplūdžio. Tokiu būdu suverenaus reitingo mažinimas užsitęsusios karinės kampanijos atveju grėstų tokioms valstybėms kaip Brazilija, Jamaika ir Turkija, kiek mažiau - Belizui, Dominikos Respublikai, Meksikai ir Filipinams. O "Standard & Poor's" vertinimais, trumpas karas neturės akivaizdžių neigiamų padarinių suvereniems reitingams.
ELTA