Situacija nebevaldoma. Reikia padaryti pertraukėlę, nusiraminti, susėsti visiems kartu ir pasikalbėti. Susirinkimo tema – “Mobiliųjų telefonų dizaino ir technologijos ypatumai (bėdos, brokas ir kitos nelaimės)”.
Klausimai atsakovams atsitiktine seka:
1. Ar protinga vyriausiuosius dizainerius ir inžinierius pervilioti iš vienkartinių kartoninių fotoaparatų ir lėlės Barbės (Sindės) kūrėjų?
2. Kas pasiūlė vidutinę mobiliojo telefono veikimo trukmę iki gedimo (MTBF – “mean time before failure”) sutrumpinti nuo pernai dar galiojusių metų iki dviejų savaičių šiemet?
3. Ar turima duomenų, kokia dalis vartotojų tebenaudoja integruotą fotoaparatą praėjus trims dienoms po telefono įsigijimo?
4. Ar verta siūlyti žmonėms telefoną su karaokės funkcija (dainuok pagal skambučio melodiją gatvėje ir autobuse), jei psichiatrinės Lietuvoje ir taip perpildytos?
5. Kodėl visi tyli ir neatsako į pateiktus klausimus?
Žinoma, kritikuoti lengva. Bet dar lengviau imti ir padaryti ką nors naudingo, pakeisti telefonus taip, kad jais iš tikrųjų būtų patogu, malonu ir smagu naudotis. Tai daug paprasčiau nei kritikuoti – nors daugelis mano kitaip.
Štai jums įrodymas – glausta forma toliau išdėstomas paprastas sprendimas padėsiantis geram milijardui žemės gyventojų atgauti bendravimo džiaugsmą. Jis toks paprastas, kad net genialumą sudėtinga įžvelgti, bet aš nelabai to ir tikiuosi...
Unikalus sprendimas Nr. 1 (Nr. 1 todėl, kad yra vilties, kad bus ir daugiau)
Problema: Be specialios, papildomos klaviatūros SMS žinutes telefonu rašyti yra be galo keblu ir visiškai neefektyvu (aš asmeniškai nekenčiu žodžių “labas”, “nedera”, visų su priesaga “-tuv-“ ir pan.).
Esami sprendimai: Apgraibomis sukonstruota rašomo žodžio “spėjimo” sistema, ir ta tik anglų bei kelioms kitos privilegijuotoms kalboms. Apklausos rodo, kad net jomis anglakalbiai nesinaudoja, nes ten žodžiai sudėti pagal akademinius lingvistinius tyrimus, o ne pagal mobiliosiose komunikacijose naudojamą kalbą arba žargoną, jei norite.
Idealus sprendimas (universalus, nepriklausomas nuo komunikacijos kalbos).
Metam lauk tą T9 ar kaip nors kitaip pavadintą SMS rašymo pagalbos sistemą.
Į atlaisvintą atmintinę įdedam mažulytę programėlę, kuri įsimena SMS žinutėse rašomus žodžius ir nuolat juos reitinguoja pagal naudojimo dažnumą.
Rašant SMS žinutę iš atmintinės reitingo tvarka pateikiami žodžiai ar frazės, būdingi būtent šio konkretaus vartotojo komunikacijai.
Viskas. Paprasčiau nebūna. Kad atmintinė (o ji dabar pigi – galima įdėti ir daugiau) neužsikimštų iš jos retkarčiais ištrinami rečiausiai vartoti žodžiai ir jų junginiai.
Vartojimo pavyzdys ir naudos demonstracija. Parašykime frazę “Labas. Labai taves pasiilgau. Gal susitinkam sivakar” (dėl suprantamų priežasčių rašome be lietuviškų ženklų).
Įprastinis metodas:5552 (pauzė) 22 (pauzė) 27777 11 (pauzė) 1 5552 (pauzė) 22 (pauzė) 2444 1 8288833777 1 727777444 (pauzė) 4445554288 11 1 42555 777887774448444665526 1 77774448882552777Suma – daugiau kaip 100 mygtukų paspaudimų ir 6 nervinančios pauzės.
Naujasis metodas555 (ok) 11 555 (> ok) 1 82 (> ok) 1 72777 (> ok) 11 4 (ok) 1 77788 (> ok)
Rezultatas – jokių pauzių ir vos trečdalis paspaudimų. Visa gudrybė – tai, kad programa iš anksčiau rašytų žinučių parenka jau naudotus žodžius ar frazes – belieka tik jas išsirinkti ir patvirtinti.
Toks SMS rašymas netgi praturtintų žinučių žodyną, nes neretai darkome kalbą vien todėl, kad neturime laiko ir kantrybės rašyti “lieku nuolankus jusu tarnas, Zigmantas Anuprenas”. O jei pakaktų tik surinkti “lie” ir paspausti OK?
Ryšių (arba ko nors kito) reguliavimo tarnyba galėtų pareikalauti tokią sistemą įdiegti visuose individualaus vartojimo mobiliuosiuose telefonuose, kol ant poliklinikos suolų nesutūpė visas šalies jaunimas su chroniškai nutirpusių pirštų diagnoze.
P. S. Pastaba licencijos mokestį: visas gautas lėšas ketinu paaukoti antro mobiliųjų telefonų remonto centro sostinėje steigimui. Vienas “nebevež”.