• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Japonijos kompanijos NTT, “Seiko Instruments” ir “Seiko Epson” bendromis pastangomis sukūrė bevielio ryšio sistemą, kuriai energiją tiekia miniatiūrinis termogeneratorius. Panaudojus žmogaus kūno šilumą pavyko sukurti bevielio ryšio sprendimą, leidžiantį perduoti duomenis iki 5 metrų atstumu.

REKLAMA
REKLAMA

Tai dar vienas svarbus žingsnis įgyvendinant vadinamąją visuotinio junglumo koncepciją, pagal kurią ateityje visi informacijos sklaidos objektai, įskaitant ir žmones, turėtų būti sujungti į visuotinį tinklą ir šitaip užtikrinti vieningą informacinę terpę.

REKLAMA

Japonų inžinierių sukurta technologija buvo pristatyta San Franciske surengtoje tarptautinėje ISSCC (International Solid-State Circuits Conference), skirtoje fundamentalioms puslaidininkių pramonės raidos problemoms.

Įgyvendinant visuotinio junglumo koncepciją bus labai svarbu pasirinkti tinkamą energijos tiekimo šaltinį. Praktinis tam skirtų technologijų diegimas gali prasidėti jau už poros metų, tad ISSCC dalyvius sudomino NTT, “Seiko Instruments” ir “Seiko Epson” pasiūlytas žmogaus kūno šilumos naudojimo būdas.

REKLAMA
REKLAMA

Šių kompanijų sukurta bevielio ryšio sistema naudoja termoelektrinį efektą: įtampa atsiranda dėl temperatūrų skirtumų. Miniatiūrinė jėgainė sudaryta iš dviejų elementų: vienas iš jų vėsinamas šaltu (iki 10° C) vandeniu, o kitas dėl žmogaus kūno temperatūros įšyla iki 30-40° C. Skirtinga dviejų elementų temperatūra sukuria kelių šimtų mikrovoltų potencialų skirtumą. Konferencijos dalyviams parengtos demonstracijos metu 1 volto įtampa buvo gauta praėjus 5 sekundėms po to, kai žmogus pradėjo šildyti vieną iš sistemos elementų savo delne. Tokia įtampa išsilaikė apie 60 sekundžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šitokiu būdu gauta energija buvo panaudota imtuvo ir bevielio ryšio valdymo įrenginio maitinimui per nuolatinės ((DC/DC) srovės keitiklį. Imtuvo schema naudoja silpnas 300 MHz dažnio elektros bangas, keitiklis užtikrina 1 V įtampą, o skaitmeninėms valdymo schemoms tiekiama 0,5 V įtampa.

REKLAMA

Be to, japonų inžinieriai sukūrė siųstuvą, kuris nenaudoja jokių išorinių maitinimo šaltinių. Energiją jam tiekia vidinė saulės baterija. Ryšį tarp žmogaus kūno šiluma maitinamo imtuvo ir miniatiūrinio saulės baterija aprūpinto siųstuvo pavyko užmegzti 5 metų atstumu.

Šis veikiantis junglumo koncepcijos sprendimas buvo sukurtas pasinaudojus sumažinto energijos vartojimo technologija, kuri iš pradžių buvo numatyta taikyti “Seiko Instruments” ir “Seiko Epson” rankiniuose laikrodžiuose. “Seiko Instruments” parengė ir termogeneratoriaus technologiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų