Danutė SALIENĖ
Sudavęs porą smūgių į veidą kaimo girtuokliui, Žemaičių Naumiesčio gyventojas Egidijus Nėjus (32 m.) nesitikėjo, kad gali tapti žudiku ir ilgiems metams sėsti už grotų. Klaipėdos apygardos teismas už tyčinį nužudymą jam skyrė 5 metus kalėti. Egidijus buvo suimtas teismo salėje. Kaltininkas dar tikisi, jog apskundęs nuosprendį sulauks atlaidesnio sprendimo, tačiau prokuroras mano, kad paskirtoji bausmė yra per švelni.
Egidijaus Nėjaus šeima Žemaičių Naumiestyje yra viena iš nedaugelio šeimų, kurioje alkoholis - retas svečias. Kiti naumiestiškiai čia gaudavo darbo, ateidavo pasiskolinti pinigų ar kokio daikto. E. Nėjus dar nevedęs, klusnus tėvų sūnus ir pagrindinis darbininkas, seniūno apibūdinamas labai gerai.
Kaip ir kiti miestelio girtuoklėliai, Egidijaus bendraamžis Stasys Alsys pas Nėjus uždarbiavo valydamas plytas. Pernykštės gegužės 22-osios rytą jis jau buvo girtas. Sutikęs E. Nėjų laukuose, paprašė cigarečių, bet dirbti neatėjo. Po valandos E. Nėjus nuėjo pažiūrėti, kur dingo pasižadėjęs valyti plytas Stasys, ir rado jį dar girtesnį. Vyrai susipyko ir E. Nėjus du kartus kumščiu smogė S. Alsiui į kaktą. Apie tai Egidijus buvo prisipažinęs policininkams, kai tie jį vežė tardyti. Tačiau vėliau E. Nėjus tai paneigė ir tvirtino tik papriekaištavęs girtutėliam vyrui, o tas nesilaikęs ant kojų ir griūdamas užsigavęs galvą į metalinės lovos galą. Po trijų parų namuose S. Alsys mirė. Teismo medicinos ekspertai rado ant velionio kūno daugybę mėlynių ir nustatė, kad jis mirė nuo galvos traumos komplikacijų.
Velionio motina girdėjo triukšmą sūnaus kambaryje, o sutikusi iš kambario išeinantį E. Nėjų klausė, ar jis mušė sūnų Stasį. Prieš mirtį S. Alsys minėjo artimiesiems, kad Egidijus jį sutrankė. Teismo dienos nesulaukė ne tik S. Alsio motina, bet ir dar vienas jo brolis. Iš penkių Alsių vaikų gyvas liko tik vienas.
Miestelio žmonės teisme liudijo, kad iki paskutinės gyvenimo dienos Stasys kasdien girtaudavo, o mirties išvakarėse kilnojo taurelę net trijose užstalėse. E. Nėjus spėliojo, gal būdamas girtas S. Alsys galėjo nusiristi nuo stačių laiptų, vedančių į jo kambarį antrajame namo aukšte.