Bostono mokslininkai sukūrė sistemą, leidžiančią taip išdresuoti žuvis, kad jos pačios atplauktų ir įkliūtų į tinklus. Nors skamba keistai tačiau, anot mokslininkų, tai labai nesunkiai įgyvendinama.
Šios sistemos esmė labai paprasta: nelaisvėje žuvų mailius išmokomas atskirti tam tikrą garsą ir vėliau paleidžiamas į plačius vandenis. Paskui skleidžiant specialų garsą jūroje ar vandenyne, žuvys sugrįžta. Kas keletą dienų žuvis būtų galima prisišaukti į norimą vietą ir jas pamaitinti, o vėliau, kai užaugs - tiesiog sugauti.
Mokslininkų komanda, dirbanti prie šio projekto, jau gavo 270 tūkstančių dolerių finansavimą. Ši naujoji sistema sumažintų žuvų auginimo kaštus, mat jos augtų jūroje ir joms nereikėtų specialų tvenkinių ir kitų įrengimų. Tačiau žuvų augintojai ir gaudytojai baiminasi dėl vieno dalyko - kiek iš paleistų žuvų tikrai sugrįš į tinklus. Mat dalis jų tiesiog atsidurs didesnių žuvų skrandžiuose, o kita dalis nebenorės grįžti.
Mokslininkai jau paleido į jūrą per 6500 žuvų ir tikisi, kad jų sugrįš netgi daugiau, mat laisvėje gyvenančios žuvys kur kas lengviau dauginasi.
Įdomu, ar ši teorija pasitvirtins. Jei taip, beliks jas išmokyti nusiskusti žvynus ir įšokti į karštą keptuvę.