Advokatas Antanas Juodėnas (dešinėje) teigė, jog nuteistasis Aurelijus Kamarauskas dėl draugo mirties jaus sąžinės graužatį visą likusį gyvenimą.
Kurklių miestelio gyventojas, 27 metų Aurelijus Kamarauskas nuteistas 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausme už savo draugo, 26 metų Giedriaus Vilučio nužudymą dėl neatsargumo. Teismo nuosprendžiu recidyvistu pripažintas teisiamasis A. Kamarauskas turės padengti G. Vilučio laidojimo išlaidas (3196 Lt) ir apmokėti teritorinės ligonių kasos pateiktą sąskaitą - 13505 Lt. Prieš tai vyriškis buvo operuotas ir gydomas Panevėžio ligoninėje. Teisme kaltę pripažinęs A. Kamarauskas pasakojo: "Vakare jau gulėjau, kai už lango išgirdau reikalavimą atiduoti telefoną ir pinigus, necenzūrinius keiksmus ir dviejų langų stiklo dūžius. Išbėgęs į kiemą, G. Vilučio neradau, sėdau į mašiną ir jį pasivijau einantį namo. Giedrius puolė muštis, bet aš atsitraukiau, tada trenkiau jam kumščiu į veidą, o jam nugriuvus ant asfalto kelis kartus įspyriau į įvairias kūno vietas. Nuo žemės pakėliau G. Vilutį, įsodinau į automobilį ir parvežiau į jo namus, jo brolis Žydrūnas padėjo įvesti Giedrių į vidų ir paguldyti į lovą. Ankstų kitos dienos rytą atvažiavau pažiūrėti, kaip jaučiasi G. Vilutis, nes man buvo neramu. Kitame namo gale, kuriame gyvena jo brolis Ž. Vilutis ūžė kompanija, todėl aš su Giedriumi taip pat prisijungiau prie išgertuvių, išgėriau kelias "čierkas", susitaikiau su G. Vilučiu, jis nusiprausė pridžiūvusius kraujus, ir išvažiavau. Vėliau sužinojau, kad jį ištiko koma, o po dviejų mėnesių G. Vilutis mirė. Nužudyti jo tikrai nenorėjau, nes mes buvome draugai".
Brolis pagalbos nekvietė
Su Vytautu Lavinsku per naktį gretimame kambaryje gėręs nukentėjusiojo brolis Ž. Vilutis nemanė, jog padėtis rimta ir reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą. "Brolis su draugais dažnai gerdavo, todėl ne vieną kartą taip būdavo, kad Giedrių parveždavo girtut girtutėlį, o aš padėdavau įvesti į jo kambarį ir paguldyti. Ar jis tą vakarą buvo sumuštas ir kraujuotas, nemačiau, nes jo kambaryje nebuvo šviesos. Kai jį už parankių su A. Kamarausku vedėme į vidų, Giedrius kažką "burbuliavo", aš nieko nesupratau, nes buvau taip pat įkaušęs", - teisme pasakojo Ž. Vilutis. Baudžiamosios bylos nagrinėjime liudijęs Kurklių katilinės kūrikas Vytautas Misys sakė, jog "G. Vilutis gerdavo kaip ir visi kolūkyje". Į teisėjos Zitos Gavėnienės klausimą, kam reikėjo naktį lėkti ir tramdyti neblaivų G. Vilutį, teisiamojo sugyventinė Inga Malinauskienė svarstė: "Kai dūžta langai ir stiklai byra ant išgąsdinto vaiko, kažin ar kas nors kitas sėdėtų ir tylėtų". UAB "Jara" dirbanti I. Malinauskienė tikino, jog kitą dieną sužinojusi apie komos būsenos į ligoninę išvežtą G. Vilutį, ji nepagalvojo, kad tai gali būti jos sugyventinio smurtavimo padariniai...
Medikus iškvietė darbdavys
Kitos dienos rytą namo prieangyje gulintį be sąmonės G. Vilutį radęs Valdas Leita iškvietė greitąją medicinos pagalbą. "Buvom sutarę, kad G. Vilutis ateis pas mane paskaldyti malkų. Nesulaukęs, nuėjau pas jį į namus ir radau gulintį koridoriuje, išsigandau, pamačiau, kad jam blogai, žmogus buvo sudaužytas ir sutinęs", - prisiminė V. Leita.
Per gedulingus pietus vaišinosi alkoholiu
Brolio laidotuves organizavusi Dalia Zabulionienė teismo prašė priteisti iš teisiamojo laidojimo išlaidas. "Ar būtina per gedulingus pietus gerti degtinę "Sobieski?" - G. Vilučio sesers klausė teisiamojo A. Kamarausko gynėjas, advokatas Antanas Juodėnas. "Buvo nedaug, ir alus, reikėjo giedoriams", - aiškino D. Zabulionienė. Baigiamosiose kalbose A. Juodėnas dėstė: "D. Zabulionienės civilinis ieškinys dėl laidotuvių išlaidų kartu su paminklu yra pagrįstas dokumentais ir realus, išskyrus sąskaitą už alkoholinius gėrimus. Šito reikėtų atsisakyti. Į kieno sveikatą geriamas alkoholis gedulingų pietų metu? Ar išgėrę giedoriai pagiedos taip, kad jų giesmės pasieks žmones? Manau, kad išlaidų už alkoholinius gėrimus reikėtų nepriteisti iš principo, nes ir nelaimingas atsitikimas, dėl kurio mirė žmogus, įvyko dėl alkoholio". Tačiau teismas D. Zabulionienės civilinį ieškinį patenkino visiškai. Prokurorei Ritai Čepienei kaltinamajam už neatsargų gyvybės atėmimą pasiūlius skirti 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose, D. Zabulionienė sakė: "Gaila A. Kamarausko, bet brolio - labiau, todėl prašau skirti griežtesnę bausmę". Teismas, įvertinęs visas bylos aplikybes, A. Kamarauską nuteisė 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausme. Prie jos bus pridėta Vilniaus teismo nuosprendžiu A. Kamarausko dar neatlikta bausmės dalis, todėl iš viso jis pataisos namuose turės praleisti 2 metus ir 5 mėnesius. Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.