Paryžiuje surengtame pirmajame UNESCO tarpvyriausybiniame ekspertų susitikime dėl kovos su dopingu sporte konvencijos projekto išklausytos įvairios nuomonės ir nutarta antrąjį susitikimą surengti vėl Prancūzijos sostinėje gegužės 10-14 dienomis.
Pasak šiame pasitarime Lietuvai atstovavusios Kūno kultūros ir sporto departamento juristės Kornelijos Tiesnesytės, naujasis Paryžiuje aptartas dokumentas būtų globalesnis nei anksčiau ratifikuota ET Antidopingo konvencija.
"UNESCO, kuri yra Jungtinių Tautų padalinys, priklauso 190 pasaulio valstybių bei 6 asocijuotos narės, todėl šį dokumentą būtų galima vadinti pasauline antidopingo konvencija", - sakė ji.
Kad naujasis dokumentas svarbus ir laukiamas, liudija tai, jog pasitarimo dalyvius sveikino visų svarbiausių Europos ir pasaulio sporto organizacijų, įskaitant UNESCO, Tarptautinį olimpinį komitetą (IOC), Pasaulinę antidopingo agentūrą (WADA), vadovai.Ekspertams svarstyti pateiktame UNESCO Antidopingo konvencijos projekte pabrėžiama nacionalinės antidopingo veiklos koordinavimo svarba ir švietimo programų būtinybė, tarptautinis bendradarbiavimas.
Diskusijose ET Sporto plėtros komitetas (CDDS) iškėlė klausimą dėl naujojo dokumento suderinamumo su ET Antidopingo konvencija ir pasiūlė, kad tarptautinės konvencijos nuostatos turėtų pakartoti ET Antidopingo konvencijos nuostatas.
Iškilo klausimas, ar ši konvencija turėtų būti "lanksti", ar tai turėtų būti griežtas dokumentas, kuriame įtvirtintas nuostatas šalys turėtų įgyvendinti be jokių išlygų.Pasak K. Tiesnesytės, yra siūlymų dopingo veiklą, t. y. dopingo vartojimą, skyrimą, platinimą, laikyti kriminaliniu nusikaltimu.
Galutinis konvencijos variantas bus svarstomas rugpjūčio 10-12 dienomis Atėnuose prieš pat olimpines žaidynes rengiamame ministrų ir aukščiausiųjų už fizinį lavinimą ir sportą atsakingų pareigūnų tarptautinėje konferencijoje.
ELTA