Britų darbuotojai raginami plepėti, nes psichologų atliktas medicinos seserų tyrimas parodė, jog malimas liežuviu teigiamai veikia darbinę veiklą.
"Plepalus galima laikyti nereikšmingais, bet jie labai ramina ir leidžia žmonėms geriau pasijusti", - tvirtina tyrimo bendraautorė, Londono Sičio universiteto Slaugos fakulteto dėstytoja Kathryn Waddington (Ketrin Vodington).
Penktadienį pasibaigusioje kasmetinėje Didžiosios Britanijos darbo psichologų konferencijoje K.Waddington darbdaviams sakė, kad tuščias čiauškėjimas gali sužadinti darbuotojų kūrybines galias.
"Dažnai darbdaviai įtariai žiūri į plepalus, bet ir jiems patiems, ir darbuotojams, kurių profesija (susijusi su) stresu, pavyzdžiui, medicinos seserims, malimas liežuviu gali būti naudingas", - teigė K.Waddington.
"Mes nustatėme, kad medicinos seserys dažnai griebiasi liežuvavimo kaip tiesioginės priemonės emocijoms ir nuomonėms reikšti, todėl sveikatos sistemos darbdaviai turėtų stengtis keisti savo požiūrį į tuščią plepėjimą", - pridūrė ji.
Šimtą medicinos seserų apklausęs darbo psichologas nustatė, kad kai kurios jų per dieną pratauškia po keturias valandas.
Tačiau ne visuomet plepėti yra gerai, perspėja tyrimo autoriai. Pasak jų, darbuotojų nuotaiką gali neigiamai veikti vadinamieji neigiami plepalai, jeigu jais tyčia skleidžiamos piktavališkos ar pramanytos paskalos.
Moterys apie plepėjimą kalba atviriau, tuo tarpu vyrai jį dažnai laiko tuščiu laiko gaišimu.
AFP-BNS