Sausis
Sausį būtų galima vadinti žemės drebėjimų mėnesiu. Metai prasidėjo gana ramiai, tačiau pirmosios didesnės katastrofos sulaukta lemtingąją 13 dieną. Salvadore, netoli sienos su Gvatemala, įvyko labai stiprus, beveik 8 balus pagal Richterio skalę siekiantis žemės drebėjimas. Požeminis smūgis tetruko 30 sekundžių, tačiau jis buvo jaučiamas net Kalifornijoje. Salvadore iš viso žuvo 594 žmonės, 1 200 buvo sužeista, dešimtys tūkstančių liko be pastogės.
Sausio 26-ąją žemė drebėjo Indijoje, Gudžarato valstijoje. Nors smūgis buvo silpnesnis nei Salvadore, šis žemės drebėjimas 2001-aisiais nusinešė daugiausia žmonių aukų. Tikslus aukų skaičius nežinomas, tačiau manoma, kad žuvo apie 28 000 žmonių.
Vasaris
Šis mėnuo buvo kur kas ramesnis. Salvadore pasikartojus požeminiams smūgiams, žuvo dar apie 200 žmonių.
Vasarį įvyko dvi skaudžios autoavarijos. 12 šio mėnesio dieną 26 žmonės žuvo ir 35 buvo sužeisti Gvatemaloje, kai staigiame posūkyje ant keleivinio autobuso nuvirto pro šalį važiavusio sunkvežimio konteineris. Didžioji dalis žuvusiųjų - moterys ir vaikai. Beje, iš viso šiemet Gvatemaloje įvyko net 39 autobusų avarijos.
Kita autobuso avarija vasarį įvyko Peru, Andų kalnuose. Sugedus stabdžiams vairuotojui nebepavyko autobuso suvaldyti ir jis su 40 keleivių nukrito į tarpeklį, kurio apačioje tekėjo srauni kalnų upė. Stebuklo dėka didesniajai keleivių daliai pavyko išgyventi - žuvo 18 žmonių.
Kovas
Daugiau nei 70 žmonių žuvo kovo 6-ąją, kai Portugalijos šiaurėje staiga sugriuvo prieš 116 metų pastatytas 50 metrų aukščio tiltas. Aukomis tapo dviejų lengvųjų automobilių ir dviaukščio turistinio autobuso ekipažai. Nelaimė įvyko taip staiga, kad pagalbos niekas neiškvietė, o pati nelaimė pastebėta tik po gero pusvalandžio.
Kita baisi nelaimė nutiko kovo 27-ąją Kenijoje. Naktį Kiangulu mieste užsidegė vaikų mokykla- internatas. Žuvo net 58 bendrame miegamajame miegoję berniukai. Dar 28 vaikai patyrė sunkius nudegimus. Nelaimės aplinkybės vis dar neaiškios, tačiau Kenijos policija mano, kad tai - padegimas.
Balandis
Balandžio 4-ąją Kenijoje įvyko autoavarija, kurioje žuvo daugiau nei 100 žmonių. Du pilni keleivių autobusai, nesugebėję prasilenkti ant tilto, susidūrė ir nukrito į upę. Išsigelbėjo 22 žmonės, visi kiti, tarp jų - nemažai moterų ir vaikų, nuskendo.
Balandžio 13-ąją 47 žmonės žuvo per futbolo rungtynes Johanesburge, Pietų Afrikos Respublikoje. Į dviejų pagrindinių šalies futbolo komandų rungtynes atėjo net 120 000 sirgalių, nes stadiono darbuotojai sugebėjo išplatinti 2,5 karto daugiau bilietų nei stadione yra vietų. Dėl to ir kilo spūstis.
Daug nelaimių įvyko Tailande, sutinkant Naujuosius metus pagal budistų kalendorių. Per tris švenčių dienas žuvo net 489 žmonės, dar 38 000 kreipėsi į ligonines dėl įvairių sužeidimų. Pagrindinės mirčių priežastys - nelaimės keliuose dėl girtų vairuotojų, spūstys masinių susibūrimų vietose ir fejerverkų sukelti gaisrai.
Gegužė
Šio mėnesio 9 dieną Irano šiauriniuose rajonuose prasidėjus potvyniams žuvo mažiausiai 32 žmonės. Upės išsiveržė iš krantų dėl daugiau nei savaitę trukusių liūčių. Sugriauta per 300 namų.
10 dieną - dar viena nelaimė stadione. Ganoje per riaušes ir spūstį žuvo daugiau nei 100 sirgalių. Rungtynių pabaigoje vienoje tribūnų kilo muštynės, kurias policininkai pradėjo malšinti ašarinėmis dujomis. Panikos apimti ir dujų apakinti sirgaliai pateko į spūstį, kiti nukrito nuo aukštos tribūnos.
17 dieną Turkijoje sudužo šios šalies karinių oro pajėgų keleivinis lėktuvas. Žuvo visi 37 ekipažo nariai. Apie šią katastrofą žinoma labai mažai, tačiau spėjama, kad lėktuvu skrido vienas geriausiai apmokytų Turkijos armijos specialiosios paskirties būrių.
Birželis
59 žmonės žuvo ir daugiau nei 3 000 buvo sužeisti per stiprius potvynius ir dėl jų kilusias purvo nuošliaužas Pietų Kinijoje. Stichijos padaryti nuostoliai varganam Kinijos regionui siekė net 167 milijonus dolerių, po vandeniu liko 480 000 hektarų ariamos žemės, smarkiai apgadintos apskrities transporto ir elektros tiekimo sistemos.
22 dieną 19 žmonių žuvo ir 100 buvo sužeista per traukinio avariją Indijoje, šešiems keleivinio traukinio vagonams nuriedėjus nuo bėgių. Keturi vagonai nulėkė į upę, kiti pakibo ant tilto ir galėjo nukristi kiekvieną minutę.
Birželio pabaigoje - dar viena stichinė nelaimė Pietų Kinijoje. Čia praūžė taifūnas, laimei, tik nedaug palietęs potvynių jau nukankintus regionus. Taifūnas nusinešė 73 žmonių gyvybes ir pridarė nuostolių už 422 milijonus dolerių.
Liepa
Liepos 3 dieną netoli Irkutsko sudužo keleivinis laineris Tu-154. Žuvo visi 136 keleiviai ir 9 ekipažo nariai. Kaip paaiškėjo vėliau, nelaimė įvyko dėl pilotų kaltės. Antrasis pilotas, perėmęs lėktuvo valdymą, norėjo atlikti vadinamąjį gražų nusileidimą, tačiau suklydo ir negalėjo "išeiti" iš pernelyg didelio kampo.
Tai buvo ne vienintelė nelaimė Irkutsko krašte tą mėnesį. Liepos 12-ąją prasidėjusios liūtys sukėlė smarkius potvynius, per kuriuos keli tūkstančiai žmonių buvo priversti evakuotis, o 5 nuskendo.
Nepraėjus nė porai savaičių po Tu-154 katastrofos, Rusijoje įvyko dar viena aviakatastrofa. Vos tik pakilęs iš oro uosto Pamaskvėje nukrito krovininis lėktuvas Il-76. Žuvo visi 10 ekipažo narių. Kaip nustatė įvykį tyrusi komisija, nelaimės priežastis buvo lėktuvo perkrovimas.
Rugpjūtis
Pirmosiomis mėnesio dienomis Kinijoje užtvindžius vieną kasyklą nuskendo daugiau nei 200 šachtininkų. Tikslūs nelaimės mastai tebetiriami, o šachtos savininkai tardomi ir laukia teismo, kadangi buvo įdarbinę daug nelegalių darbininkų ir ne iš karto pranešė apie nelaimę.
54 šachtininkai žuvo ir Ukrainoje, sprogimui nugriaudėjus vienoje Donecko šachtų.
Rugpjūtį galima vadinti potvynių mėnesiu. Vanduo siautė daugelyje pasaulio kampelių. Štai Irane potvynio aukomis tapo 170 žmonių, 135 buvo laikomi dingusiais be žinios. 10 000 žmonių evakuota.
Ne ką mažesnio masto nelaimė ištiko Indoneziją, kur žuvo apie 130 žmonių. Visą mėnesį siautusios liūtys milžinišką potvynį sukėlė ir Tailande, kur žuvo 143 žmonės, o nuostoliai viršijo 150 milijonų dolerių.
Rugsėjis
2001-ųjų rugsėjo 11-oji ilgam įeis į istoriją kaip beprecedentinio teroristinio akto, gerokai pakeitusio padėtį pasaulyje, data. Islamo ekstremistai, greičiausiai vadovaujami Osamos bin Ladeno, užgrobė ir pavertė bombomis keturis keleivinius lėktuvus su keleiviais. Du lėktuvai rėžėsi į Pasaulio prekybos centro dangoraižius dvynius Niujorke, kurie po kelių valandų sugriuvo, vienas - į Pentagoną Vašingtone, kitas nukrito taip ir nepasirinkęs taikinio. Pasaulis buvo sukilęs ant kojų, pasigirdo kalbų apie Trečiąjį pasaulinį karą.
Iš viso per šiuos teroristinius išpuolius žuvo kiek daugiau nei 3 000 žmonių, nors iš pradžių buvo kalbama apie dešimtis tūkstančių aukų. Niujorke prie dangoraižių dar ir dabar vyksta "gelbėjimo" darbai, nenutrūko jie net per Kalėdas. Beje, gaisrą galutinai pavyko užgesinti tik gruodžio 19-ąją.
Spalis
Spalio 4-ąją kovine raketa virš Juodosios jūros buvo numuštas keleivinis lėktuvas Tu-154, skridęs iš Maskvos į Izraelį. Per katastrofą žuvo 66 keleiviai (didžioji jų dalis - Izraelio piliečiai) ir 12 ekipažo narių. Raketą, vėliau nuklydusią nuo kurso, Kryme per karinius mokymus paleido ukrainiečiai. Iš pradžių jie kratėsi atsakomybės, tačiau priremti rusų surinktų faktų savo kaltę pripažino.
Spalį įvyko dar viena skaudi aviakatastrofa. Italijoje, Milano oro uoste, dėl dispečerio klaidos keleivinis laineris kildamas kliudė nedidelį lėktuvą "Cesna", trenkėsi į žemę ir užsidegęs sprogo. Žuvo 114 žmonių.
Šį mėnesį įvyko ir skaudžiausia jūrų nelaimė. Prie Indonezijos krantų nuskendo perpildytas pabėgėlių keltas, plaukęs į Australiją. Nuskendo daugiau nei 350 žmonių, išsigelbėjo tik 44.
JAV siautėjo "juodligės teroras". Teroristai siuntinėjo žmonėms laiškus su milteliais, kuriuose buvo mirtinų bakterijų. Nuo juodligės mirė 4 žmonės, dar 13 užsikrėtė.
Rusai iškėlė į paviršių atominį povandeninį laivą "Kurską". Iš laivo ištraukti 79 jūreivių kūnai, 73 jau atpažinti.
Lapkritis
Didžiausią atgarsį lapkritį taip pat sukėlė aviakatastrofa. Lapkričio 12-ąją, praėjus tik porai minučių po pakilimo iš Niujorko oro uosto, nukrito keleivinis lėktuvas "Airbus 300", skridęs į Dominiką. Lėktuvas nukrito ant gyvenamųjų namų kvartalo. Žuvo 251 keleivis (iš jų 5 - kūdikiai), 9 įgulos nariai ir 5 ant žemės buvę žmonės. Iš pradžių buvo pamanyta, kad tai dar vienas islamo ekstremistų teroristinis išpuolis, tačiau labai greitai buvo įrodyta, kad avarijos priežastys yra techninės.
Filipinuose siautė taifūnas. 94 žmonės žuvo, 160 dingo be žinios.
Bangladeše nuskendo dar vienas perpildytas keltas. Dingusiais be žinios tebelaikoma daugiau nei 100 žmonių.
Gruodis
Mėnuo prasidėjo nelaime Kirgizijos sąvartyne. Griuvus milžiniškai šiukšlių krūvai, buvo gyvi palaidoti apie 30 žmonių, čia ieškojusių spalvotųjų metalų.
Gruodžio 4-ąją Maskvoje, staiga įsiplieskus gaisrui autobuse, gyvi sudegė 10 žmonių, o 5 patyrė labai sunkius nudegimus. Nelaimės priežastis greičiausiai buvo sprogęs autobuse buvęs dujų balionas.
Baisus gaisras mėnesio viduryje Italijoje nusinešė 18 žmonių gyvybes, kai viename kalnų kurortų užsidegė senelių namai.
Neapsieita be kraupios nelaimės ir per pačias Kalėdas. Indonezijoje susidūrus dviem perpildytiems keleiviniams traukiniams žuvo mažiausiai 55 žmonės, dar kelios dešimtys sunkiai sužeista.