• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaikai kartais apkabina tuštumą ne todėl, kad jie neturi tėvų. Dažnai tėvai nesupranta, kaip svarbu vaikui jausti motiniškų ir tėviškų rankų šilumą. Juk vaikui tereikia visai nedaug – įsitikinti, kad mama čia, kad ji niekur nedings, kad ji kaip anksčiau myli savo mažylį.

REKLAMA
REKLAMA

Trūksta švelnumo

Dalis tėvų yra įsitikinę, kad mažas mergaites reikia dažniau nešioti ant rankų, daugiau myluoti ir apiberti bučiniais. O berniukai turi būti auklėjami griežčiau. Neduok Dieve, užaugs koks “mamytės sūnelis”. Pagal statistiką pirmaisiais gyvenimo metais mergaitės myluojamos 5 (!) kartus daugiau negu berniukai. Tokios neteisybės pasekmė - berniukų problemos ankstyvoje vaikystėje. Berniukams, kuriems kūdikystėje trūko motiniškų ir tėviškų glamonių, 5-6 kartus dažniau reikalinga psichiatro pagalba.

REKLAMA

Berniukams trūksta ir fizinio kontakto su tėvais. Dažniau myluokite savo berniukus: nešiokite ant rankų, liūliuokite, apkabinkite, glostykite ir bučiuokite – ypač iki 3 metų. Šilti ir švelnūs tėviški jausmai teigiamai veikia vaiko psichiką.

Jei tėvai nuo mažens savo vaiką auklėjo griežtai, paaugęs jis vis tiek ieškos tos negautos meilės. Tarkim, moteris ištekėjo antrą kartą. Jos šešiametis sūnus, pasirodžius namuose naujam tėčiui, atsisėdo jam ant kelių ir paprašė... “panešiok mane ant rankų”. Pasirodo, tikrasis berniuko tėvas visiškai neskyrė sūnui jokio dėmesio, praktiškai niekada jo nenešiodavo...

REKLAMA
REKLAMA

Paaugusiam berniukui (nuo 8 metų) jau nebereikia tiek daug glamonių ir bučinių. Užtat fizinio kontakto poreikis išlieka. Tik dabar jis pasireiškia šiek tiek kitokia “paauglio tipo” forma – prisilietimu. Pavyzdžiui, patapšnojimas per nugarą juokais besigrumiant ar pasistumdant, atsidūrimas tėčio “meškos glėbyje” ir panašiai. Toks pasiglėbesčiavimas atstoja glamones ir bučinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Suteikia pasitikėjimo

Berniukai ir mergaitės skirtingai reaguoja į tėvų meilės pasireiškimą.

Aštuonmetis berniukas jau taip nebesiglausto prie mamos, o vienuolikmetei mergaitei atvirkščiai – tėviškos glamonės tiesiog būtinos, nes prasideda “gležnasis amžius”. Švelnūs jausmai, žodžiai, padrąsinantys meilūs žvilgsniai mergaitei suteikia pasitikėjimo savo jėgomis. Būtent tuo momentu tėvui darosi nebepatogu rodyti švelnius jausmus savo augančiai dukrai.

REKLAMA

“Gležnąjį amžių” keičia “pereinamasis amžius”. Jei tėvai mergaitei skiria tinkamą dėmesį, persilaužimo periodas praeis palyginti ramiai. Mergaitė turi suvokti, kad ji pamažu moterėja, todėl persilaužimo periodu patartina ypač ugdyti moteriškumą. Drabužiai ir higiena svarbu, bet būti moterimi reiškia būti švelniai, mielai, rūpestingai, pasiaukojančiai dėl vyro, vaikų ar šeimos apskritai. Svarbu laiku suorientuoti mergaitę ne išoriniam blizgesiui, o sielos gilumui ir grožiui.

REKLAMA

Priklauso nuo amžiaus

Viską reikia daryti saikingai. Psichologai pataria nepersistengti su tais paglostymais ir bučiniais. Kitaip vaikas gali užtrokšti nuo tėvų “dusinančios meilės”. Be to, reikėtų atsižvelgti ir į vaiko amžių. Tai, kas visiškai natūralu mažyliams, gali būti nenormalu paaugliams. Vargu ar pridera motinai prausti penkiolikmetį sūnų, jei jis sveikas ir gali pats apsiprausti. Arba kai kurių tėvų miegojimas kartu su savo 12-14 metų dukromis, mat jos dar mažos. Jautresniems paaugliams tokie epizodai gali atsiliepti neigiamai. Taigi vaikų ir tėvų santykių darna grindžiama tyromis mintimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Augant vaikams, vis mažiau jiems reikia glamonių ir bučinių, bet būna momentų, kai vaikai pasigenda tėviškos šilumos. Tai įvyksta vaikui gavus fizinę traumą, stipriai susijaudinus, jei vaikas patyrė emocinį stresą, jei jis serga arba blogai jaučiasi, jei vaikas išsigandęs, prieš miegą.

“Health”

Parengė Irena Gudaitytė

“Klaipėda” (www.klaipeda.daily.lt)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų