• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laikraščio skaitytojas Jonas S. iš Kauno prašo plačiau paaiškinti, kas tai yra bendroji dalinė nuosavybė.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrosios nuosavybės teisė - tai dviejų ar daugiau savininkų teisė valdyti, naudoti ir disponuoti jiems priklausančiu turtu. Kiekvienas daugiabučio namo, buto savininkas turi ir asmeninės nuosavybės teisę (pavyzdžiui, į asmeninį butą daugiabučiame name), ir bendrosios nuosavybės teisę (pavyzdžiui - į namo laiptinę, vandentiekį, dujų ir šilumos tinklus).

REKLAMA

Parduodami savo butą, negalite atskirai parduoti ar kitaip perduoti savo dalies bendrojoje dalinėje nuosavybėje, jeigu ta dalis nenaudojama kaip atskiras daiktas, pavyzdžiui, laiptinės dalis. Savo dalį bendrojoje dalinėje nuosavybėje galite perduoti kitam asmeniui atskirai nuo asmeninio buto tik tuo atveju, kai jums priklausanti dalis yra naudojama kaip atskiras daiktas, pavyzdžiui, palėpė. Naujajame Civiliniame kodekse bendrajai dalinei nuosavybei perduoti nustatyta viena sąlyga - kiti bendraturčiai (tos laiptinės, kurioje yra parduodama dalis, butų savininkai ar kitų to daugiabučio namo butų savininkai) turi pirmenybės teisę tą dalį įsigyti. Daugiabučiame name savo dalį bendrojoje dalinėje nuosavybėje galima nustatyti buto naudingąjį plotą padalinus iš gyvenamojo namo naudingojo ploto. Savininkai moka mokesčius namui išlaikyti proporcingai savo daliai bendrojoje dalinėje nuosavybėje.

Bendroji dalinė nuosavybė yra valdoma bendraturčių sutarimu. Koks valdymo būdas yra priimtiniausias, turi nuspręsti patys bendraturčiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų