• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau po metų atoveiksmio funkciją turinčių telefonų savininkai galės keistis virtualiais prisilietimais. Pavyzdžiui, paglostyti ar sušerti - priklausomai nuo nuotaikos. Pageidaujamas vibracijas bus galima parsisiųsti taip pat, kaip ir skambučių melodijas.

REKLAMA
REKLAMA

JAV kompanija “Immersion” (www.immersion.com), perkėlusi kompiuterinių žaidimų manipuliatoriuose naudojamą sensorinę technologiją į mobiliuosius telefonus, tvirtina, kad tokia naujovė mobiliojo ryšio priemonėms suteiks dar daugiau interaktyvumo: iš vieno telefono į kitą bus galima perduoti ir fizinius pojūčius.

REKLAMA

Duodamas interviu “BBC News Online”, “Immersion” viceprezidentas Jeffrey Eidas sakė, kad kompanija plėtoja virtualaus prisilietimo idėją. “Šiandien telefonu neįmanoma prisiliesti prie ko nors per atstumą. O ši technologija pavers tai realybe”.

“Immerse”, pademonstravusi naujovišką savo sprendimą Las Vege vykusioje Tarptautinėje buitinės elektronikos parodoje, šiuo metu veda derybas su mobiliųjų telefonų gamintojais, kad fizinio prisilietimo funkcija būtų diegiama naujuose telefonų modeliuose.

REKLAMA
REKLAMA

Prie virtualių prisilietimų jau yra įpratę kompiuterinių žaidimų aistruoliai: atoveiksmio funkcija plačiai paplitusi įvairiuose žaidimų valdikliuose - vairalazdėse, vairamentėse, vairuose ir kt. Las Vege “Immersion” demonstravo mobiliojo telefono prototipą, kuris žaidėjams taip pat teikia virtualius pojūčius. Žaidžiant žaidimą, kuriame reikia valdyti automobilį, žaidėjas gali fiziškai pajusti jo variklio vibracijas, pasikeitimus, kai perjunginėjamos pavaros, o šaudyklėje - naudojamo ginklo atatranką ar spynos judesius užtaisant jį iš naujo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Miniatiūrizavusi atoveiksmio technologiją taip, kad tiktų mobiliesiems telefonams ir kitiems nešiojamiesiems kompiuteriniams įrenginiams, kompanija ištisa naujų pojūčių gama tikisi sudominti ne tik į žaidimus įnikusį jaunimą. Naujos telefonų galimybės turėtų patraukti daugelio vartotojų dėmesį.

REKLAMA

Pasak “Immersion” atstovų, naujoji technologija verčia telefoną vibruoti skirtingai - priešingai nei šiuo metu paplitusios vibracinio skambučio funkcijos, naudojančios vienodo stiprumo ir dažnumo vibracijas. “Immersion” sukurta sistema leidžia vartotojams keisti vibravimo charakteristikas ir jas valdyti. Jeffrey Eidas vibravimo funkciją turinčių dabartinių telefonų naudojimą palygino su skambinimu pianinu spaudant tik vieną jo klavišą. Pasak jo, šiandien visų mobiliųjų telefonų vibracijos vienodos. Jo kompanijos sprendimas leis skambinti keliais klavišais ar spausti keletą jų iš karto, kad vibracija “skambėtų” kaip akordas.

REKLAMA

“Immersion” sukūrė daugybę vadinamųjų “vibrotonų”, kurie gali būti palyginami su įvairiausiomis skambučių melodijomis. Tik šiuo atveju vietoj melodijos telefonas “sugros” tam tikrą vibracijų seką, kurią galima susieti su konkrečiu jums skambinančiu žmogumi. Be to, kompanija paruošė vibracijų, kuriomis galima išreikšti emocijas - pavyzdžiui, įterpti jas į SMS žinutes.

“Immersion” tikina, kad “virtualių prisilietimų” technologija padidins telefono gamybos kaštus tik vienu doleriu, tad svarbiausias dalykas - kaip naujoviškas bendravimo galimybes priims rinka. Kol kas neatskleidžiama, kokie būtent gamintojai domisi šia technologija, tačiau kompanijos atstovai sakė, kad vibruojantys telefonai gali pasiekti prekystalius jau po metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų