Mobilusis ryšys gali ir papuošti: į netrukus pasirodysiančius skaitmeninius“Nokia” medalionus ir apyrankes bus galima atsiųsti MMS paveikslėlius ar telefonu padarytas nuotraukas. Technologiniai papuošalai palaikys ryšį su mobiliaisiais telefonais, skaitmeniniais fotoaparatais bei kitais infraraudonųjų spindulių jungtį turinčiais įrenginiais.
“Nokia” (www.nokia.com) paskelbė planuojanti pirmąjį 2004 m. ketvirtį pateikti rinkai pirmuosius savo sukurtus technologinius papuošalus “Medallion I” ir “Medallion II”. Abu ir vyrams, ir moterims dėvėti skirti įrenginukai skiriasi tik savo dizainu, techniniai parametrai yra tokie pat. “Medallion I” - tai pasirinktinai prie metalinės grandinėlės ar matinės guminės juostelės kabinamas 42x3x12,7 mm dydžio ir 34 g svorio skystųjų kristalų ekranėlis. Jis turi galinio apšvietimo funkciją, įkraunamą maitinimo šaltinį ir gali rodyti 96x96 taškų raiškos, 16,7x16,7 mm dydžio 4096 spalvų vaizdus. Įrenginys aprūpintas 2 MB SRAM ir 1 MB “flash” atmintimi. Įkrautos 80 mAh talpos ličio jonų baterijos pakanka iki 15 val. trukmės papuošalo darbui. Ją įkrauti galima “Nokia” krovikliais ACP-8 ir ACP-12.
Abiejų įrenginukų paskirtis labai paprasta: puošti. Į ant kaklo ar riešo dėvimą “Medallion I”, pasinaudojus infraraudonųjų spindulių jungtimi (papuošalai su “Bluetooth” nesuderinami), galima tiesiai iš savo telefono, skaitmeninio fotoaparato, nešiojamojo ar stacionaraus kompiuterio bei kitų įrenginių įkelti iki 8 JPEG formato failų (maksimalus kiekvieno iš jų dydis - iki 800 KB). Atvaizdai po to konvertuojami ir sumažinami taip, kad tiktų rodyti mažojo ekrano ribose. Įrenginyje nėra vaizdo apdorojimo priemonių, tad jei nuotraukoje ar paveikslėlyje norima ką nors pakeisti, pasidarbuoti vaizdo redagavimo programa reikės dar prieš juos įkeliant. Papildyti “Medallion I” atmintį naujais paveikslėliais galima tik ištrynus senuosius. Siunčiant failą į papuošalą senieji nebus trinami automatiškai - laisvą vietą jiems reikės paruošti iš anksto. Kuriuos failus trinti ir kuriuos paveikslėlius rodyti papuošalo ekrane, vartotojas sprendžia spaudydamas įrenginio mygtuką. Pasak “Nokia”, abu jos pristatyti skaitmeniniai medalionai galės veikti su “Nokia” 3200, 3650, 6220, 6600, 6650, 7600, 7650, 9210, 9201 bei būsimais telefonų ir komunikatorių modeliais, o taip pat su kitais šio gamintojo skaitmeniniais įrenginiais. Suprantama, savo papuošalų turiniu galės keistis ir tarpusavyje suderinamų “Medallion I” ir “Medallion II” vartotojai.
Vaizdas įrenginio ekrane gali būti rodomas atsitiktine tvarka “pulsuojant” galiniam ekrano apšvietimui. Be to, abu įrenginiai gali veikti ir kaip laikrodžiai - paspaudus atitinkamą mygtuką ekrane bus rodomos valandos ir minutės. Kol kas abu “Nokia” medalionai gali rodyti tik statinius ir tik JPEG formato vaizdus, vaizdo klipų ar animacijos dar reikės palaukti.
“Nokia” tikisi naujaisiais skaitmeniniais žaisliukais sudominti stilingus, išsiskirti norinčius vartotojus, kuriems patinka galimybė prisiderinti savo papuošalą prie besikeičiančios nuotaikos, aplinkos ir, svarbiausia, aprangos. Juk fotografavimo galimybę turintį mobilųjį telefoną galima paprasčiausiai nukreipti į apsivilktą drabužį arba aprangos detalę ir atkartoti jo spalvą bei faktūrą pakabuko ekranėlyje.
“Nokia” neskelbia šios naujovės kainos, nes atskirose rinkose ji gali būti skirtinga. Turint galvoje netradicinę saviraiškos galimybę vis dėlto galima manyti, kad kaina nebus svarbiausias skaitmeninės bižuterijos sėkmės veiksnys.