Mobiliųjų telefonų gamintojai vis atkakliau ieško būdų, kaip ištraukti juos iš vartotojų kišenių ir perkelti į mažiau įprastą vietą - pavyzdžiui, ant riešo. Nors lig šiol rankinių telefonų prototipai daugiausiai buvo skirti tik jų kūrėjų techninėms galimybėms demonstruoti, Kinijos kompanija CEC nusprendė pradėti masinę jų gamybą.
Pirmąjį ant rankos dėvėti skirtą mobilųjį telefoną “Wristomo” šių metų kovą pristatė Japonijos mobiliojo ryšio operatorė “NTT DoCoMo”. Jų prototipus yra pademonstravusios ir “Motorola” bei “Siemens”, tačiau abi lig šiol neapsisprendė pasiūlyti jų rinkai. O valstybinė Kinijos įmonė CEC (China Electronics Corporation) savo sukurtą rankinį telefoną F88 jau pradėjo tiekti pardavėjams - jį internete (http://www.139shop.com) galima užsisakyti už maždaug 1200 JAV dol. F88 yra skirtas Kinijoje naudojamiems CDMA 1x standarto tinklams. Ši technologinė naujovė yra 38,3x76,7x17 mm dydžio, sveria 100 g (su baterija) ir siūlo rankiniams telefonams neįprastą funkcijų derinį: prie įrenginio galima prijungti 0,3 mln. vaizdo taškų raiškos skaitmeninę kamerą, kuri sukiojama 180 laipsnių kampu. F88 turi 256 spalvų STN ekraną, WAP naršyklę, 16 polifoninių melodijų, diktofono ir pasaulinį laiką rodančio laikrodžio funkcijas. Pasak CEC atstovų, su 600 mAh talpos baterija telefonas pokalbio režimu gali veikti iki 120 min., laukimo - iki 100 val. Juo skambinti galima surenkant numerį balsu ar dirželyje sumontuota klaviatūra, kalbėtis - pasinaudojus laidiniu ausinuku ar beviele ausine. Įdomu, kad laidinė ausinė, kurioje įrengtas ir mikrofonas, mūvima ant piršto kaip žiedas: sulaukus skambučio pirštas pakeliamas prie ausies, kad būtų galima girdėti pašnekovą, ar prie burnos, kai norima jam ką pasakyti. Šiuo požiūriu CEC sukurtas rankinio telefono sprendimas yra “stacionarus”: pavyzdžiui, norint naudotis “Wristomo” įrenginiu kaip telefonu, jį pirmiausia reikia nusisegti nuo rankos ir išskleisti. Tačiau už tokį F88 siūloma patogumą reikia gerokai brangiau mokėti: jis kone 3 kartus brangesnis už “Wristomo”.
Technologijų entuziastų svetainėje “Geek.com” (www.geek.com) žinia apie naujo rankinio telefono debiutą buvo sutikta gana pakiliai - nepaisant didelės kainos ir kol kas neaiškių F88 eksportavimo į kitas šalis perspektyvų. Vis dėlto ir optimistiškiausiai nusiteikę naujovių gerbėjai, regis, dar nėra visiškai tikri, kad kalbėtis telefonu Džeimso Bondo stiliumi iš tikrųjų daug patogiau, nei įprastai.