Paskutinėmis vasario dienomis internete išplito vadinamasis grandininis laiškas, kuriame vartotojai buvo perspėjami apie didžiausią 2003 m. kompiuterinę klaidą, dėl kurios šiandien (03.03.03) sutriks interneto veikla.
Laiške buvo tvirtinama, kad dėl su šia data susijusios programinės įrangos klaidos nustos veikę tarp 2000 m. balandžio ir 2002 m. spalio pagaminti maršrutizatoriai ir tinklo komutatoriai, o 03 03 03 poveikis šiuo metu naudojamai programinei įrangai bus jaučiamas dar 50 metų ir atsieis 80 mln. JAV dolerių. Interneto vartotojai perspėjami, kad kovo 3 dieną pasaulinis tinklas gali sustoti - pasak vienų ekspertų, 24 valandoms, pasak kitų - neapibrėžtam laikui, iki klaida bus ištaisyta.
Kadangi laiško pabaigoje buvo cituojamas nenurodytas “vienos tinklo įrangą gaminančios bendrovės” advokatas, pareiškęs, kad tie, kurie yra gavę perspėjimo apie 03 03 03 problemą laišką, gali laikyti jį apskritai paskutiniu gautu el. pašto laišku, kilo grandininė reakcija: vartotojai puolė siuntinėti perspėjimus apie gresiančią kovo 3-iosios katastrofą vieni kitiems.
Kad šiandien internetas veikia, turime dėkoti ne visą savaitgalį visame pasaulyje įtemptai dirbusiems tinklo administratoriams. Pirmoji dar vasario 23 d. šį laišką internete aptikusi antivirusinės programinės įrangos gamintoja “Sophos” demaskavo perspėjimo laiško siuntinėtojus kaip paprasčiausius interneto gandonešius (www.sophos.com/virusinfo/hoaxes/030303.html).
Pasak kompanijos atstovų, dėl interneto gandų susirūpinę vartotojai skambina gerokai dažniau, nei susidūrę su virusais. Dažniausiai tokių gandų kūrėjai naudojasi menku techniniu vartotojų išprusimu ir naivumu: gavę tariamą perspėjimo laišką, jie paslaugiai persiunčia jį savo draugams ir pažįstamiems, manydami darą gerą darbą. “Tačiau, kaip ir daugelis dalykų, apie kuriuos perskaitome Voratinklyje, yra paprasčiausia nesąmonė”, - sakė “Sophos” vyresnysis konsultantas Grahamas Cluley.