Nesibaigiančios rekonstrukcijos
Aurelija JARUŠEVIČIŪTĖ
Kauno miesto apylinkės teismas praplėtė savo valdas. Atnaujintas teismo pastatas, atintinka visus šiuolaikiniam teismui keliamus reikalavimus: jokių kliūčių į jį patekti neįgaliems žmonėms, teisme yra atskiros erdvės, užtikrinančios klientų konfidencialumą - kiekvienas teisėjas turi po salę, liudytojų bei pasitarimų kambarius, teismo darbuotojai aprūpinti kompiuteriais, nebereikia dirbti susigrūdus į mažus kabinetukus.
Šiuo metu Kauno miesto aplinkės teisme dirba 54 teisėjai. Teismo pirmininkas Rimantas Sipavičius sako, kad norint, kad visi teisėjai turėtų vienodas sąlygas, dar reikėtų 16 padėjėjų. Pastarieji labai pageidautini, kadangi teisėjų darbo krūvis yra didelis, taigi padėjėjams darbo irgi netrūktų. Per metus Kauno miesto apylinkės teisme išnagrinėjama apie 2000 baudžiamųjų, daugiau nei 16 000 civilinių ir apie 6000 administracinių bylų. Įsigaliojus naujosioms Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms, papildomai teks nagrinėti dar apie 2 tūkstančius bylų dėl vairavimo neblaiviems ir jei vairuotojas bus nutvertas viršijantis greitį 50 kilometrų per valandą ir daugiau.
"Šitos rekonstrukcijos laukėme daugybę metų, - sako teismo pirmininkas Rimantas Sipavičius. - Paskutinį kartą teismo pastatas remontuotas 1970-aisiais, kai jame dirbo tik 19 teisėjų".
Teismo pirmininkas jau turi idėjų, kurios leistų dar praplėsti Kauno miesto apylinkės pastatą. R. Sipavičius sako, kad tokiame, koks yra dabar teismo pastatas, gali normaliai dirbti tiek darbuotojų, kiek jų yra dabar - 227. Tačiau jei bus sukomplektuotas "pilnas sąstatas", vėl teks grūstis į kabinetus po kelis žmones. Tad jeigu projektuotojai ir statybininkai pajėgs išspręsti nekokybiškų pamatų problemą (pastatas statytas 1883 metais ir buvo turtingų Kauno pirklių nuosavybė, kurią 1931 metais Teisingumo ministerija už 900 000 aukso litų iš jų nupirko), su laiku turėtų iškilti ir ketvirtasis Kauno miesto apylinkės teismo pastato aukštas.