Didelio tarptautinės buitinės elektronikos parodos CES 2004 lankytojų dėmesio susilaukė naujos kartos televizoriai, mokantys spausdinti spalvotas nuotraukas, įrašinėti CD ir naudotis bevieliu “Wi-Fi” ryšiu.
Gerai žinoma spausdintuvų gamintoja “Epson” (www.epson.com) į CES atsivežė du didelės raiškos TV (HDTV) projekcinių LCD televizorių modelius iš būsimosios “Livingstation” serijos. Kovo mėnesį rinkoje turintys pasirodyti televizoriai LS47P1 (įstrižainė - 117,5 cm, kaina - 3499 JAV dol.) ir LS57P1 (142,5 cm, 3999 dol. ) išsiskiria neįprastomis galimybėmis. Abiejuose įmontuoti “Epson” fotospausdintuvai, galintys terminiu būdu spausdinti 10x15 cm dydžio nuotraukas, CD-R/RW įrenginiai ir SD, MMC, “CompactFlash”, “SmartMedia” bei “Memory Stick” atminties kortelių skaitytuvai.
Abu televizoriai pasižymi 1280x720 vaizdo taškų raiška, 800:1 kontrasto lygiu ir 130 laipsnių horizontalios bei 130 laipsnių vertikalios apžvalgos kampu, abu turi po du TV imtuvus. Ekranas sudarytas iš 3 sujungtų TFT plokščių, galinčių atkurti 16,7 mln. spalvų. Kaip ir visi projekciniai LCD televizoriai, abu “Livingstation” modeliai yra sąlyginai ploni: 117 cm ekrano dydžio televizorius yra 37 cm, o 142 cm - 40 cm gylio.
Didžiausias viltis “Epson” sieja su “Photo On Demand” funkcija, kuri leidžia svetainėje stovintį televizorių be kompiuterio pagalbos paversti savotišku skaitmeniniu fotoaparatu, spausdintuvu ir nuotraukų saugykla. 300 taškų colyje raiškos nuotraukas galima ne tik išsispausdinti iš į televizorių įdėtų “flash” laikmenų, bet ir patiems “fotografuoti” pasitelkus “vaizdo įšaldymo” funkciją. “Freeze Image” galimybė leidžia sustabdyti patikusį televizoriaus ekrane rodomą kadrą ir jį įsirašyti į CD ar išspausdinti kaip nuotrauką.
O štai “Sharp” (www.sharp.com), parodoje pristačiusi keletą naujų televizorių modelių, nustebino nešiojamaisiais skystųjų kristalų TV ekranais su bevielio vietinio tinklo galimybėmis. “Aquos” serijos televizorių LC-20PX1U ir LC-15PX1U ekranų įstrižainės yra atitinkamai 50 cm ir 37 cm dydžio. Tai pirmieji pasaulyje nešiojamųjų televizorių modeliai su integruotomis skaitmeninio vaizdo ir garso įrašymo funkcijomis. Kaip ir pagarsėję “TiVo” skaitmeniniai įrašymo įrenginiai jie gali į televizoriaus kietąjį diską įrašyti mėgstamą filmą ar programą, kurias galima peržiūrėti vėliau (pavyzdžiui, “nufiltravus” reklamą). Šie “Aquos” modeliai turi po dvi “PC Card” jungtis ir bevielio ryšio “Wi-Fi” plokštes, kurios leidžia prisijungti prie namų tinklo ir naudotis turinio perdavimo iš asmeninio kompiuterio galimybėmis.
Tuo tarpu “Philips” nusprendė originaliai išplėsti stacionarių televizorių funkcionalumą: parodoje debiutavęs “Mirror TV” įrenginys moka atlikti ir veidrodžio, ir ekrano priedermes. “Mirror TV” - tai LCD televizorius, montuojamas į 42, 57 ir 75 cm įstrižainės ekranus poliarizuotais stiklais. Tokie įrenginiai gali ir atspindėti vaizdą, ir rodyti TV programas. Beje, abi funkcijas galima naudoti ir tuo pačiu metu: skutantis apatinę ekrano dalį galima paversti televizoriumi ir peržiūrėti paskutines naujienas. “Philips” tikisi veidrodžio ir televizoriaus (arba veidrodžio ir kompiuterio monitoriaus) hibridu sudominti viešbučius, poilsio namus ir kitas įmones, norinčias suteikti savo klientams didesnių patogumų ir išsiskirti originalumu. “Mirror TV” galima naudoti ir kaip funkcionalų namų interjero elementą.