Senyvi žmonės, gyvenantys atokiose vietovėse, ateityje nelaimės atveju galės tikėtis operatyvios pagalbos. Jiems žadama dalinti mobiliojo ryšio telefonus su 112 pagalbos numerio rinkimo paslauga.
Mobiliojo ryšio bendrovės "Tele2" komercijos direktorius Pranas Kuisys ir Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Erikas Kaliačius pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl prevencinio projekto "Būk saugus su mobiliu", kuriuo bus siekiama padėti senyviems ir neįgaliems žmonėms.
Projekto pirmojo etapo metu bus išdalinta apie 100 mobiliųjų telefonų Vilniaus apskrityje gyvenantiems senyviems ar neįgaliems asmenims.
P. Kuisys teigė, kad vyresni ir socialiai pažeidžiami žmonės dažnai gyvena ar atsiduria vietose, kur, kilus nusikaltimo grėsmei ar atsitikus kitokiai nelaimei, sunku išsikviesti pagalbą.
Telefonus gavę žmonės galės nemokamai paskambinti į liniją 112, kur pagal ištikusios nelaimės pobūdį atvyks reikiama pagalba. Norėdami naudotis kitomis mobiliojo ryšio paslaugomis, telefonus dovanų gavę asmenys galės įsigyti "Tele2" SIM kortelę.
E. Kaliačius sakė tikįs, kad šis projektas "bus savotiška prevencija, sumažės nusikalstamų veikų". Projektas ateityje bus plečiamas ir kitose apskrityse.
Pirmoji mobilųjį telefoną su šia paslauga antradienį gavo pensininkė Galina Beraza iš Kalvelių kaimo. Likusieji telefonai bus išdalinti per 1-1,5 savaitės.
"Kranklio" komentarėlis: "Šūkis "Būk saugus su mobiliu" yra neteisingas. Ponai pareigūnai tikrai gerai žino, kad per parą Lietuvoje pavagiama ne viena dešimtis telefonų. Daugiausia jų atimama iš paauglių ir senukų. Ir tie 100 išdalintų telefonų tuoj pat atsiras ten, kur jiems ir priklauso - ilgapirščių kišenėse. Tai gal geriau iš karto juos jiems ir atiduoti, bus mažiau sumuštųjų? O kaime geriau tiktų šūkis "Būsi saugus, jei esi mobilus!" Jei sugebėsi pabėgti, liksi gyvas, o jei ne - kaltųjų neliks.