Bendra suma, kurią britų vaikai kiekvieną savaitę iškaulina iš tėvų, be jiems numatytų kišenpinigių, viršija 57 milijonus svarų. Per metus tai sudaro apie 3 milijardus svarų, o vidutinei britų šeimai siekia apie 261 svarą per metus.
Kaip pažymima "Yorkshire Bank" atlikto tyrimo ataskaitoje, vaikai, ir ypač berniukai, yra linkę kreiptis su tokiais prašymais į motinas. Tik vienas iš keturių apklaustų jaunųjų britų drįsta šiuo klausimu kreiptis į tėvą.
Tuo tarpu motinos kartais bando neviešinti tokių poelgių. Viena britė iš dešimties nuslepia nuo sutuoktinio, jog pasidavė vaiko įkalbinėjimams ir davė jam pinigų, kartu susitardama su atžala dėl šio žingsnio nuslėpimo.
Didžioji dalis britų nepateisina vaikų-pinigų kaulintojų veiksmų. 58 procentai respondentų pabrėžė, jog neigiamai vertina savo vaikų skundus dėl pinigų stokos. Labiausiai linkę griežtai kontroliuoti savo vaikų išlaidas yra šalies šiaurės gyventojai. Tačiau trys iš keturių britų tėvų vis dėlto kartkartėmis suteikia vaikams papildomų "subsidijų".
Be to, tyrimas įrodė, jog tėvai, kurie vaikystėje viską gaudavo lengvai ir paprastai, labiau linkę pasiduoti, įkalbinėjami savo vaikų. Tačiau tiktai vienas iš trijų suaugusių britų prisipažino esąs pasirengęs vaikui duoti viską, ko tik šis panorės.
Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, jog žmonės, kurių finansai vaikystėje buvo ribojami, užaugę savo finansinius reikalus tvarko geriau. Finansininkams, kuriems tėvai atidarė kaupiamąją sąskaitą banke dar vaikystėje, paprastai sekasi puikiausiai.
ELTA