Prestižinės Turnerio premijos laureatė, šiuolaikinė britų menininkė Cornelia Parker savaip interpretavo prancūzų skulptoriaus Auguste’o Rodino šedevrą "Bučinys", kažkada kaltintą nepadorumu ir pernelyg dideliu atvirumu.
Garsiąją skulptūrą Londono “Tate” galerijoje C. Parker apvyniojo virve ir šis kūrinys tapo šiuolaikinės dailės ekspozicijos dalimi. Pasak pačios idėjos autorės, šiam sumanymui įgyvendinti jai reikėjo apie 1,5 tūkst. metrų virvės ir savaitės laiko, skelbia BBC.
Vieno ryškiausių impresionizmo skulptūroje atstovų Auguste’o Rodino 1886 m. sukurta marmurinė skulptūra vaizduoja aistringai apsikabinusią porą - XIX-XX amžių sandūroje šis kūrinys buvo laikomas nepriderančiu viešai rodyti. 1904 m. "Bučinys" pirmą kartą buvo viešai eksponuotas publikai ir tai sukėlė audringus visuomenės protestus.
Auguste’o Rodino "Bučinys" paprastai eksponuojamas viename iš šiuolaikinio meno muziejaus "Tate Modern" salėje, tad muziejaus prižiūrėtojai turėjo dėmesingai stebėti dailininkės veiksmus, kad skulptūra nebūtų pažeista.
Atnaujintame kūrinyje poros veidai visiškai uždengti, audinio drapiruote pridengtos kai kurios jų kūnų vietos. Taurusis skulptūros marmuras simbolizuoja aukštą kultūrą, audinys - žemą buitinį lygį. Ekstravagantiškas kūrinio papildymas, pasak autorės, taip pat reiškia "santykių klaustrofobiją" ir fiksuoja erotinės kančios ir kulminacijos momentą.
C. Parker yra viena iš 23 šiuolaikinių dailininkų, kurių darbai tris mėnesius bus rodomi “Tate” galerijos parodoje "Dienos kaip ši" ("Days Like These").
C. Parker buvo nominuota Turnerio premijai 1997 metais.
ELTA