Vertybinių popierių komisijos (VPK) duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį Nacionalinėje vertybinių popierių biržoje buvo sudaryta sandorių už 407 mln. litų, net 81 proc. biržos apyvartos sudarė sandoriai Vyriausybės vertybiniais popieriais.
Palyginti su paskutiniu 2002 metų ketvirčiu, bendra apyvarta sumažėjo - per jį buvo sudaryta sandorių už 573 mln. litų, iš jų 78 proc. sudarė VVP.
Iš viso 2002 m. Nacionalinės vertybinių popierių biržos apyvarta viršijo 2 mlrd. litų - buvo dešimtadaliu didesnė nei 2001 metais.
Per šių metų pirmąjį ketvirtį 5 akcinės bendrovės įregistravo įstatinio kapitalo didinimą iš papildomų įnašų. Investuotojams siūlomų akcijų bendra emisinė vertė siekė 25,7 mln. litų.
Ketvirčio pabaigoje VPK buvo įregistruoti 820 emitentų vertybiniai popieriai. Per ketvirtį akcinių bendrovių skaičius dėl likvidavimo ar reorganizavimo į UAB toliau mažėjo. VPK patenkino 12 akcinių bendrovių prašymus panaikinti išleistų vertybinių popierių registravimą dėl persitvarkymo į uždarąsias akcines bendroves (154,5 mln. litų) ir 32 akcinių bendrovių prašymus dėl likvidavimo (122,4 mln. litų). Dar 6 akcinės bendrovės per ketvirtį pateikė prašymus panaikinti dalies vertybinių popierių registravimą dėl įstatinio kapitalo mažinimo (23,4 mln. litų).
Ketvirčio pabaigoje biržos kapitalizacija buvo 13,3 mlrd. litų, listinguojamų VP kapitalizacija siekė 8,2 mlrd., nelistinguojamų VP - 5,4 mlrd. litų. Listinguojamų VP kapitalizacijos didėjimą lėmė akcijų kainų augimas rinkoje: bendras kainų indeksas Litin G kilo 12,9 proc., o Litin 10 - 5,7 proc.
Grynosios investicijos (skirtumas tarp įmokų ir išmokų) į VVP rinką per vertybinių popierių viešosios apyvartos sąskaitas sudarė 88,8 mln. litų, į Lietuvos įmonių vertybinius popierius - 9,8 mln. litų.
VPK per ketvirtį įregistravo 12 oficialiųjų pasiūlymų, buvo įgyvendinta 13. Oficialiųjų pasiūlymų metu supirktų akcijų vertė siekė 153,2 tūkst. litų.
ELTA