• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neketinu niekinti grafinių vartotojo sąsajų ar valdiklių - tai būtų gana kvaila. Vartotojai, kompiuteriais pradėję naudotis DOS (CP/M, MPE, VMS ar “Unix”) eros metais, gerai įvaldė klaviatūrą, nes tuo metu tiesiog nebuvo pasirinkimo.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar visi pirmiausia naudojamės pele, tačiau jei norite sparčiai atlikti ne grafinius darbus, pelę palikite ramybėje ir naudokitės meniu, sparčiaisiais klavišais bei spartikliais (accelerators).

REKLAMA

Jei esate susidūrę tik su “Windows”, nė neįtarsite, kad lango viršuje esančių išsiskleidžiančių meniu sistema - visai ne šios OS vaisius. Ir sukurta ne pastaruoju metu. Panašios sistemos buvo naudojamos praėjusio amžiaus 8-ojo dešimtmečio pradžioje “Xerox PARC Alto” kompiuteriuose. Pirmoji “Lotus 1-2-3” versija lango viršuje taip pat turėjo meniu juostą, kuria buvo galima naudotis pasitelkus klaviatūrą - rodyklėmis arba sparčiaisiais klavišais. Jei norite susipažinti su grafinių vartotojo sąsajų istorija, apsilankykite www.digibarn.com/stories/desktop-history/bushytree.html.

REKLAMA
REKLAMA

Aš programas beveik visada paleidžiu ir po jas “vaikštau” klaviatūra. Visos dažnai naudojamos programos yra mano “Start” meniu, be to, jas pervadinau, kad bet kurią galėčiau paleisti paspaudęs vos vieną klavišą: Windows-W - jei noriu pasileisti “Word”, Windows-V - jei VPN, Windows-P - jei “PhotoPaint” ir t.t.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai gera pradžia. Tačiau naujoji pagalbinė programėlė “ActiveWords”, visose “Windows” programose stebinti, kokius klavišus spaudžiate, - dar vienas didelis žingsnis pirmyn. Tarkim, rašote elektroninį laišką arba dirbate su tekstų redaktoriumi ir staiga nusprendžiate pažiūrėti, ar “eBay” nesiūlo ko nors nauja. Paieškos puslapį galite pavadinti, tarkim, tba, ir jis bus atidarytas surinkus šias raides bei paspaudus F8 klavišą. Raidės bus pašalintos iš programos lango, o “ActiveWords” paleis naršyklę su atitinkamu puslapiu.

REKLAMA

“ActiveWords” leidžia paleisti programas, atsidaryti elektronines lenteles ar pristatymus ir netgi keisti sistemos parametrus. Taip pat kelių raidžių kombinaciją įmanoma pakeisti tekstu - šauni galimybė kuriantiems daug panašių dokumentų, pavyzdžiui, sutartis, ataskaitas ir pan. Programėlė - nepalyginti patogesnė už “Windows Clipboard”, o “ActiveWords Plus” naudoja visavertę komandų rinkinių kalbą, leisiančią automatizuoti beveik kiekvieną užduotį. Programa ekrano viršuje sukurs plonytę neįkyrią juostelę, kuri leis pridėti naujų raktažodžių, valdyti jau esamus ir netgi sužinoti, kiek sutaupėte laiko naudodamiesi “ActiveWords”!

Buvau sužavėtas “ActiveWords” programavimo kokybe ir galimybių rinkiniu. Nors programėlė gana nauja, jau veikia patikimai. Susipažinkite su ja www.activewords.com ir leiskite pelei pailsėti.

“Naujoji komunikacija”, Nr. 8

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų