• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Banko apiplėšimu įtariami asmenys lieka už grotų

Trečiadienį Klaipėdos rajono apylinkės prokuratūros pareigūnai kreipėsi į teismą dėl suėmimo sankcijos pritaikymo dviem "Hansabanko" apiplėšimu įtariamiems asmenims. Priekulės gyventojus Viktorą Ruškį (42 m.) teismas leido suimti iki spalio 25 dienos, o 22 metų Eugenijui Kavaliūnui paskirtas dviem paromis trumpesnis suėmimo terminas. Į pareigūnų rankas jie pakliuvo pirmadienio pavakarę. Kol kas abu vyrai kategoriškai neigia jiems pateiktus oficialius įtarimus ir neprisipažįsta dalyvavę gana išradingai suplanuotame banko apiplėšime. Pareigūnams iki šiol nepavyksta rasti ir pagrobtų pinigų.

REKLAMA
REKLAMA

Skandalinga žinia apie Priekulės (Klaipėdos r.) "Hansabanko" apiplėšimą per visą Lietuvą nuvilnijo pirmadienio rytą. Po savaitgalio poilsio į darbą sugrįžę banko tarnautojai neteko amo, pamatę išgriautą pastato rūsio sieną, paslaptingai atrakintą bei beveik visiškai ištuštintą seifą. Jame dar penktadienį buvusių pinigų - 124 503 litų, 2 245 eurų bei 1 411 JAV dolerių - nebeliko nė kvapo. Tiesa, vagišių nesudominimo maišelis su monetomis, kuriame buvo apie tūkstantį litų. Iš viso bankui padarytas nuostolis siekia 137 409 litus ir 39 centus. Į pinigų saugyklos patalpą, kurioje stovėjo seifas, nusikaltėliai pateko rūsio mūro sienoje išgriovę nemažą angą (39 centimetrų pločio ir 31 centimetro aukščio), pro kurią galėjo pralįsti nestambaus sudėjimo žmogus. Beje, sienos storis - 28 centimetrai, todėl vagims teko gerokai pasidarbuoti, kol vienas jos plotelis virto griuvėsiais (buvo nupjauti ir metaliniai armatūros strypai) bei atvėrė kelią į banko saugyklą.

REKLAMA

Pradėjus tirti įžūlų, tačiau gerai apgalvotą apiplėšimą, paaiškėjo, jog nusikaltėliai turėjo gerai žinoti viso pastato, o ypač banko patalpų išdėstymą, seifo stovėjimo vietą. Pirmiausia įėję į gretimą namo laiptinę jie atidarė pastaruoju metu nenaudojamų sandėliukų duris. Iš čia kopėčiomis nusileidę į namo rūsį ėmė darbuotis laužtuvu. Jis, kaip ir kitas nusikaltimo įrankis - stora antklodė (ji greičiausiai buvo naudojama garsui slopinti, nes namo gyventojai negirdėjo net menkiausio triukšmo) buvo rasti nusikaltimo vietoje. Išgriovę mūrinę sieną, skiriančią banko saugyklą nuo rūsio, vagys visiškai priartėjo prie saugykloje laikyto seifo. Įdomiausia tai, jog jiems greičiausiai net nereikėjo lįsti į saugyklos patalpą, nes seifą galėjo pasiekti ranka. Matyt, dėl to nesuveikė čia įrengti judesio bei vibrodavikliai, reaguojantys į sukeltus virpesius. Daužant rūsio sieną nesuveikė ir apsaugos signalizacija. Iki šiol neaišku, kokiu būdu nusikaltėliai atrakino seifą. Įtariama, jog šis įžūlus nusikaltimas buvo įvykdytas naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Pareigūnai tiria kelias banko apiplėšimo versijas. Antradienį įtariamųjų namuose buvo atliktos kratos. Pareigūnus domino vyriškų drabužiai, avalynė, pirštinės. Aišku, jog visa tai bus pateikta ekspertams. Tiek apiplėšimu įtariamų vyriškių artimieji, tiek kaimynai nebuvo linkę tikėti, jog būtent jiedu galėjo įvykdyti tokį nusikaltimą. Esą vargu ar šie panašiais gabumais nespėję pasižymėti asmenys galėjo sugalvoti gana gudrų ir įžūlų banko apiplėšimo planą ir galiausiai jį įvykdyti.

REKLAMA
REKLAMA

Abu sulaikyti įtariamieji gyvena tame pačiame pastate, kuriame įsikūręs bankas. Praeityje net kelis kartus teistas (už plėšimą, tyčinį turto sunaikinimą bei automobilio vagystę) ir tik prieš keletą mėnesių iš įkalinimo vietos grįžęs Viktoras Ruškys apsigyveno pirmajame namo aukšte įsikūrusios sesers bute. Priekulės seniūnas Valerijus Velkas "Akistatai" pasakojo, jog vos grįžęs į laisvę, Viktoras iškart kreipėsi į seniūniją prašydamas darbo. Pavestus laikinus viešuosius darbus jis atlikdavo be priekaištų, tačiau norėjo gauti nuolatines pareigas. Seniūną kiek nustebino gana aktyvus vyriškio noras dirbti (į seniūniją jis užeidavo kelis kartus per dieną), bandymas keisti savo gyvenimo būdą. Pastaruoju metu V. Ruškys dirbo pagalbiniu darbininku visai šalia Priekulės vykstančiose statybose Drevernoje ir ieškojo atskiro gyvenamojo ploto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eugenijus Kavaliūnas - nevedęs. Jis taip pat buvo įsikūręs trečiajame šio namo aukšte gyvenančios motinos bute. Praeityje vaikinui irgi teko susidurti su teisėtvarkos bei teisėsaugos pareigūnais - jis buvo lygtinai teistas už chuliganizmą. Šiuo metu vyrukas dirbo vienoje individualioje medžio apdirbimo įmonėje ir buvo gerai vertinamas kaip specialistas.

REKLAMA

Priekulėje gyvena apie 2 000 gyventojų. Žinia, jog apiplėštas centrinėje miestelio gatvėje esantis bankas, ne vieną iš jų gerokai nustebino, o ypač nemaloniai nuteikė pensininkus. Mat šiomis dienomis jie turėjo pasiimti pensijas, tad dabar tenka arba laukti, kol įstaiga vėl pradės darbą, arba vykti į kitus bankus. Artimiausias iš jų - Klaipėdoje, maždaug už 20 kilometrų. Tie, kuriuos kiek baugina plačios uostamiesčio gatvės, priversti sukarti dešimtimi kilometrų ilgesnį kelią iki Gargždų.

Ikiteisminį tyrimą atliekantys ir jį kontroliuojantys pareigūnai vis dėlto neatsisako prielaidos, jog V. Ruškys ir A. Kavaliūnas greičiausiai galėjo būti tik nusikaltimo vykdytojai. Šiuo metu intensyviai nustatinėjama, kas galėjo organizuoti banko apiplėšimą. Neatmetama galimybė, jog būtent pas juos gali būti banko pinigai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų